2018 Yılı Mali Destek Programları Proje başvuruları sona erdi

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje başvuruları sona erdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 12:01 |
/ 86 Kez Okundu
| |
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje başvuruları sona erdi.
2018 yılı Mali Destek Programları hakkında yapılan ilk değerlendirme sonucuna göre Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi üzerinden 96 başvuru yapıldı. Yapılan başvuruların matbu olarak ise ajansa 92 proje teslim edildi. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Amacımız bölgenin yaşam kalitesini ve refah seviyesini yükseltmek. Bu hedef doğrultusunda her yıl olduğu gibi bu yıl da Mali Destek Programlarına çıktık. İktisadi Kalkınma ve Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı başlıkları altında bölgemize yaklaşık 8 milyon TL’lik hibe desteği ile kaynak aktaracağız. 4, 5 milyon TL’lik bütçeye sahip Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı için Ajansa toplamda 54 proje başvurusu yapıldı. Bu yıl ilan ettiğimiz Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında bölgemizin hem turizm hem de tarımsal-hayvansal üretim altyapısının iyileştirilmesine yönelik projeler önceliklerimiz arasında yer alıyor. 3, 5 milyon TL bütçeye sahip İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı için ise 38 başvuru aldık. Bölgede mevcut üretimlerinde farklılaşmaya giderek katma değer oluşturan, bölgesel markalar ortaya çıkaran, üretimde işbirliklerini geliştiren, temiz üretime dönük projeler temel önceliklerimiz arasında yer alıyor. Projeler teknik inceleme sonrasında bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi tarafından değerlendirilecek. Haziran ayında da yönetim kurulu onayı ile birlikte nihai sonuçları açıklamayı planlıyoruz. Mali destek programlarımıza başvuru yapan paydaşlarımıza teşekkür ediyor, bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.