23. Uluslararası Antalya piyano festivali başlıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23. Uluslararası Antalya piyano festivali başlıyor
29 Kas 2023 / Çar 11:30
/ 8 Kez Okundu
| |

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 9-22 Aralık tarihlerinde düzenleyeceği 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, halkla iç içe muhteşem sokak etkinlikleriyle başlıyor. Dünyaca ünlü genç piyanist Aurelien Froissart, 2 Aralık’ta Saat Kulesi ve 3 Aralık’ta Cam Piramit’teki interaktif gösterileriyle halkla buluşacak.

Antalya’yı kültür ve sanat şehri yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalyalı sanatseverleri ve yerli yabancı turistleri birbirinden önemli festivallerle buluşturmaya devam ediyor. 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, halkla iç içe interaktif sokak etkinlikleri ve 7’den 70’e her kesimin ilgisini çekecek bir programla Aralık ayına renk katacak.
Sosyal medyada piyano videoları 1 milyondan fazla takipçisi olan, klasik müziği halk için ulaşılabilir kılma amacıyla yola çıkan ve konserlerinin biletleri birkaç saat içinde tükenen genç neslin yetenekli piyanisti Aurelien Froissart, 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali şehir etkinlikleri kapsamında müzikseverlerle buluşacak.

Antalya’da ilk kez
Piyanist Aurelien Froissart’ın şehrin iki noktasında halkla buluşacağı etkinlikler, interaktif olarak düzenlenecek ve dünyaca ünlü piyanistle birlikte şarkı söylemek, enstrüman çalmak ve onunla sahneyi paylaşarak sosyal medya videoları üretmek isteyen tüm piyano tutkunlarına açık olacak. 2 Aralık Cumartesi günü Saat Kulesi önünde, 3 Aralık Pazar günü, Cam Piramit’te Antalya’da ilk kez gerçekleştirilecek bu muhteşem buluşmalar saat 13.00’te başlayacak.

“Tüm dünyanın gözdesi”
1995 yılında Paris’te doğan Aurélien Froissart, piyano çalmaya 12 yaşında başladı. 2018 yılında Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris’ten yüksek onur derecesiyle mezun oldu. M. Béroff ve F. Boffard gibi dünyaca ünlü isimler ile çalıştı. 2009 yılından bu yana genç piyanistler için düzenlenen 11 ulusal ve uluslararası yarışmada ödül kazandı. 2015 yılında hem "Vulaines-sur-Seine" Uluslararası yarışmasında hem de Paris’teki "Concours Maison du Japon" yarışmasında 1’incilik ödülü ve Belçika’daki "Primavera Pianistica" uluslararası yarışmasında ikincilik ödülü aldı.
2018’de İtalya’da "Premio Pianistico Internazionale Napolinova" yarışmasında birincilik ödülü alan Aurelien Froissart, Türkiye’de ilk kez müzikseverlerle buluşacak.

Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.