Adnan Oktar’a suç duyurusu

Diyanet-Sen Balıkesir Şubesi, Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Şub 2018 / Pzt 16:16 |
/ 48 Kez Okundu
| |
Diyanet-Sen Balıkesir Şubesi, Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa ve sendika üyeleri, Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu sonrası adliye önünde basın açıklaması yapan Gerboğa, Oktar’ın yaptığı programlarla, İslam ahlaklı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısında çıktığını söyledi. Gerboğa, "Adnan Oktar ve A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır. İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken, İslam dininin, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir" dedi.
Adnan Okrat’ın Müslümanların gözünün içine baka baka milli ve manevi değerleri aşağıladığını söyleyen Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa, "Adnan Oktar Diyanet’in gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte, ama kendisi eleştirildiğinde özgür bir devlette kendine saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır. Soruyoruz Adnan Oktar’a, senin nahoş görüntülerin özgürlükle meşru oluyor da, devletin Anayasası ve ekonomik yapısı üzerine kurulu olan bir devlet anlayışında Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin? Veya bu durum tek Diyanet’in sorunu mu ki burada Diyanet suçlanıyor" dedi.
Diyanet-Sen Genel Merkezi olarak 81 ilde eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Gerboğa, "Hakimlerimizden ve savcılarımızdan talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurlarının İsrail ve Fetö hayranlığı dahil arkalarında olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın. Hak ettikleri ceza kendilerine verilsin" şeklinde konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.