Afrin şehitleri Bartın’da dualarla anıldı

Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim elemanları tarafından düzenlenen programda Zeytin Dalı harekatında şehit olan askerler için Kur’an-ı Kerim okunup, dualar edildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
02 Mar 2018 / Cum 19:02 |
/ 112 Kez Okundu
| |
Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim elemanları tarafından düzenlenen programda Zeytin Dalı harekatında şehit olan askerler için Kur’an-ı Kerim okunup, dualar edildi.
Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı harekatında şehit olan askerleri için anma programı düzenlendi. Bartın Merkezde yer alan Hoca Ahmet Yesevi Cami’nde kılınan Cuma namazı öncesinde başlayan programda Araştırma Görevlisi Hayrettin Bahar ile İslami İlimler Fakültesi öğrencileri Emre Bilecen ve Sami Karakoç tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.
Ardından İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Köycü Bakara Suresinden “Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz” ayetini okuyarak başladığı vaazında Türk askerinin sürdürdüğü kahramanca mücadele ifade edilerek, şehit ve gazi olmanın İslam’daki önemini anlatıldı. Anma programı kapsamında İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamil Coştu tarafından şehit olan askerleri ve Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için hatim duası da okundu. Program İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Uğur Küskün’ün Cuma Hutbesini vermesi ve kılınan namazın ardından son buldu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.