AGC Başkanı Şener, “Meslektaşlarım tehdit ve hakareti değil, övgü ve teşekkürü hak etmektedir”

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, son günlerde gazetecilere yönelik yapılan saldırı ve tehditlere karşı basın açıklamasında bulunarak, “Aydın’da büyük bir özveri ve gayretle görevlerini layıkıyla yerine getiren meslektaşlarım, tehdit ve hakareti değil övgü ve teşekkürü hak etmektedir” dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Eyl 2017 / Sal 18:06 |
/ 27 Kez Okundu
| |
Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, son günlerde gazetecilere yönelik yapılan saldırı ve tehditlere karşı basın açıklamasında bulunarak, “Aydın’da büyük bir özveri ve gayretle görevlerini layıkıyla yerine getiren meslektaşlarım, tehdit ve hakareti değil övgü ve teşekkürü hak etmektedir” dedi.
AGC Başkanı Şener açıklamasında, “Son yıllarda basına yapılan saldırı ve tehditler dozunu arttırarak devam etmektedir. Bu saldırıların, kamu adına hizmet etmeleri için kendilerine bir takım makam ve mevkilerde görev verilen kişilerden gelmesi ise hem düşündürücü hem de üzücüdür. Bir gazeteciyi ya da gazetesini tehdit etmek, yönetici konumunda görev yapan toplum liderlerine yakışan bir tavır da değildir. Son olarak Aydın basınının duayenlerinden Hedef Gazetesi imtiyaz sahibi Aydın Sarı’ya sosyal medya hesabından yapılan saldırı ve tehdit, Aydınlı basın mensuplarını derinden yaralamış ve üzmüştür. Bu sözlerin 1 Ekim’de seçim heyecanı yaşayacak ve birçok meslektaşımın da bizzat kayıtlı olduğu Aydın Ticaret Odası’nın Meclis Başkan Yardımcısı Fatih Namık Talay tarafından sarf edilmesi daha büyük talihsizliktir. Bilinmelidir ki söz konusu yorum ve tehdit haddini aşmıştır. Bazı makam ve mevkiiler, kişi ve kurumlara birtakım sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluklardan en önemlisi; kavga ve tehditten ziyade uzlaşma kültürü ile hareket etme bilinci ile hareket etmeleridir. Bu anlamda Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’e teşekkürü bir borç bildiğimizi belirtmek isterim. Sayın Ülken olayın hemen ardından büyük bir sorumlulukla gazeteci meslektaşımız Aydın Sarı’yı arayıp olaydan duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş ve özür dilemiştir. Söz konusu tehdit içeren yorumun kaldırılması için gerekli girişimlerde bulunmuştur. Her platformda basın mensuplarına saygısını ve samimiyetini göstermekten çekinmeyen Sayın Ülken’e bu hassasiyeti için teşekkür ediyor ve birlikte yola çıktığı arkadaşlarını da aynı titizlikle seçeceğinden en ufak şüphemizin olmadığının altını çizmek istiyoruz. Aydın’da büyük bir özveri ve gayretle görevlerini layıkıyla yerine getiren meslektaşlarım, tehdit ve hakareti değil övgü ve teşekkürü hak etmektedir. Aydın Gazeteciler Cemiyeti olarak, bu mesleğe yıllarını veren gazeteci büyüğümüz Aydın Sarı’nın yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor, tehdit ve hakaretin en son adresinin bir gazeteci ve onun gazetesi olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.