Ağrı’da bulunan Afrikalı 2 Hristiyan göçmen Müslüman oldu

Afganistan, Pakistan ve Bangladeş ülkelerinden kaçak yollarla İran üzerinden Ağrı’ya giriş yapan göçmenlere yapılan yemek yardımlarından etkilenen Afrikalı 2 Hristiyan göçmen, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
12 Mar 2018 / Pzt 13:31 |
/ 76 Kez Okundu
| |
Afganistan, Pakistan ve Bangladeş ülkelerinden kaçak yollarla İran üzerinden Ağrı’ya giriş yapan göçmenlere yapılan yemek yardımlarından etkilenen Afrikalı 2 Hristiyan göçmen, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
Savaş, ekonomik istikrarsızlık ve terörden kaçarak daha güzel bir hayat hayal edip günlerce dağlarda ve yollarda aç ve susuz bir şekilde yürüyen Afganistan, Pakistan ve Bangladeşli yüzlerce göçmen, İran üzerinden kaçak yollarla Doğubayazıt’a geçiyor. Soğuk hava ve yağmura aldırış etmeden aralarında bebek, çocuk ve kadınlarında bulunduğu göçmenler günlerce süren yolculuğun ardından Doğubayazıt’tan Ağrı Otogarı’na ulaşıyor. Otogarda geceleyin yerlerde ve sandalyeler üzerinde uyumaya çalışan göçmenlere gündüz vakitlerinde Ağrılı hayırseverler çorba ve yemek ikramında bulunarak karınlarını doyuruyor. Hayrat İnsani Yardım Vakfı tarafından otogarda bulunan göçmenlere yaklaşık 2 aydır her gün yemek ve çorba yardımı yapılıyor. Zaman zaman otogarda görülen az sayıda Afrikalı göçmenler dikkat çekiyor.
Dün akşam saatlerinde göçmenlere yapılan yemek yardımından etkilenen Moritanya ve Kenyalı 2 göçmen genç Hayrat İnsani Yardım Vakfı Ağrı İl Koordinatörü Ahmet Belge’nin okuduğu Kelime-i Şehadet’e eşlik ederek İslam dinin seçti. Yapılan yardımlardan dolayı İslam’ı seçen Afrikalı 2 genç diğer göçmenlere ve vakıf gönüllülerine duygu dolu anlar yaşattı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.