Ağrı’da kapanan köy yollarını açma çalışmaları sürüyor

Ağrı’da aralıksız üç gün boyunca süren kar yağışının ardından kapanan köy yollarını açma çalışmaları devam ediyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Şub 2020 / Cmt 14:07 |
/ 26 Kez Okundu
| |
Kar kalınlığının yer yer bir metreyi aştığı kette, yolları kapanan birçok köyde yaşayan vatandaşların kent merkezi ile bağlantısı kesilirken, Ağrı İl Özel İdaresine bağlı ekipler, önceden hazırlanan Karla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde, köy yollarını yeniden ulaşıma açmak için gece gündüz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Ağrı’da kar yağışının ardından yaklaşık bir haftadır aralıksız bir şekilde kapanan köy yollarını açmaya çalışan kepçe operatörü Doğan Yaşar, “Gece gündüz demeden kar tipi demeden yolları açmak için çalışıyoruz. Bölgemizde günlerdir kar yağışı aralıksız sürdü. Neredeyse bütün köy yollarımız ulaşıma kapandı. Biz karla mücadele eylem planı çerçevesinde İl Özel İdaresine bağlı ekipler olarak gece gündüz aralıksız kapalı olan köy yollarını açmaya çalışıyoruz. Bazen bir köy yolunu iki veya üç kez açmak zorunda kalıyoruz. Tipi ve fırtına da etkisini gösteriyor. Şu ana kadar gün içinde beş tane köy yolunu açtık. Hala kapalı olan köy yolları var. Bazen hasta kurtarmak için çalışıyoruz. Şu anda da mahsur kalan bir araba var onu kurtaracağız. Çalışmalara devam edeceğiz. Vatandaşların mağdur olmaması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.