Alanya’da 59. Kütüphane Haftası’nda çocuklar yazarlarla buluşacak

Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü başlayan Kütüphane Haftası, tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Kütüphane Haftası kutlamaları, Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü bünyesinde bulunan 4 kütüphanede gerçekleşecek.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2023 / Çar 14:52 |
/ 28 Kez Okundu
| |
5 gün sürecek programda, öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler çerçevesinde Emine Hacıkura Kütüphanesi, Mahmutlar Kütüphanesi, Demirtaş Hikmet-Mustafa Akın kütüphanesi ve Konaklı Kütüphanesi’nde çocuk kitap yazarlarıyla söyleşi-imza etkinlikleri ile çocuklara yönelik atölye çalışmaları yapılacak. Bu etkinlikler çerçevesinde yazar-okuyucu etkinliği çocuk kitabı yazarları Burcu Bahar, Emine-Duru Arukan, Özge Yorulmaz ve Drama Eğitmeni İnci Sel Emine Hacıkura Kütüphanesinde, Masal Atölyesi için Öğretmen Janset Vurdum ve Ebru Büyükçakar Mahmutlar Kütüphanesi, Demirtaş Hikmet-Mustafa Akın Kütüphanesi ve Konaklı Kütüphanelerinde çocuklarla buluşacak.

En çok okuyanlara ödül
Çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kütüphane kullanımının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla, okur-yazar buluşmaları ve atölye çalışmalarının yanı sıra çok okuyanlara hediye ve başarı belgesi takdimi gibi etkinliklerle 59. Kütüphane Haftası’nı şenlendirecek.
"Bu Şehirde Okur Var" sloganı ve hashtag’i ile hareket edilen etkinlik programıyla ilgili daha fazla bilgi için sosyal medyadan "alanyabelediyekütüphaneleri" hesabının takip edebileceği bildirildi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.