Alaplı’da tehlikeli yollara çelik bariyer yerleştiriliyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Alaplı’da tehlikeli yollara çelik bariyer yerleştiriliyor
09 Şub 2024 / Cum 12:24
/ 0 Kez Okundu
| |

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi tehlikeli köy yolların genelinde koruyucu çelik bariyer olarak bilinen oto korkuluk çalışmalarına başladı. Keskin viraj, şarampol ve uçurumun bulunduğu yol kenarlarında koruyucu olarak da bilinen çelik bariyerler Aşağıdağ Köyü ile Aydınyayla yolu arasında tamamlandı.

Zonguldak’ın Alaplı Özel İdare Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmalarda, öncelikli olarak tehlikeli virajlar ve uçurum kenarları başta olma üzere vatandaşların can güvenliğini sağlamak ve tehlikelere kalkan olmak için yol kenarlarındaki iyileştirmeler çalışmalarında Alaplı’ya bağlı Aşağıdağ Köyü ile Aydınyayla yolunda korkuluk montajı yapımı tamamlanarak buralarda tehlike giderilmiş oldu. Başlatılan çalışmalarda oto korkuluklar, 4 mm kalınlığındaki galvanizli dikmeler 2 metre aralıklarla 1 metre ankraj boyu sağlanacak şekilde zemine ankre edildi. Dikmelere 2.5 mm kalınlığındaki galvanizli raylar monte edildi.
Oto korkuluklar montajının Özel İdare bünyesinde kurulan ekiple gerçekleştirildiğini de dile getiren Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal, "Bu yıl itibariyle isteğe göre parça parça oto korkuluk yapmayı planlıyoruz. Şu ana kadar 500 metre yakın bir oto korkuluk imalatını tamamladık. Belirlemiş olduğumuz tüm güzergahları peyderpey yapacağız" dedi.


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.