Alperen kızlardan Mehmetçik’e destek

Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde faaliyet gösteren Alperen Ocakları’nda genç kızlar, Mehmetçikle anlamlı hediyeler gönderdiler

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
25 Şub 2018 / Paz 14:47 |
/ 118 Kez Okundu
| |
Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde faaliyet gösteren Alperen Ocakları’nda genç kızlar, Mehmetçikle anlamlı hediyeler gönderdiler.
Avrupa Türk Birliği (ATB) Kadın Kolları Başkanı olan Şükran Küçük önderliğinde, genç Alperen kızlarımız "Vatan ve Gurbet" adı altında işlediği ders programında genç kızlarımıza asker ağabeylerine bir mektup yazarak, çikolata kolileri eşliğinde sınırda nöbet tutan Mehmetçiklere gönderildi.
Avrupa Türk Birliği (ATB) Kadın Kolları Başkanı olan Şükran Küçük, hedeflerinin Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk gençlerinin vatanları, gelecek nesiller için, bu değerleri canlarından aziz bilen asker ağabeylerini bir nebze anlamaları, hissetmeleri ve genç kızlarımızın bu kutsal görev karşısındaki hislerini kağıda aktarmalarını sağlamak için başlattıklarını söyledi.
Genç Alperen kızlarımız yazdıkları mektuplar ve beraberinde koydukları çikolatalar Bugün Şırnak Silopi’deki 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı’na gönderildi. Ludwigshafen Alperen Kızlar ve Rehberlik Öğretmeni eşliğinde başlatılan bu projenin bütün Avrupa’daki Alperen Ocaklarında da faaliyete geçeceği de belirtildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.