Ankara İtfaiyesine "asansörden kurtarma teknikleri" eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli son dönemde artan asansör kazalarının önüne geçmek ve hayat kurtarmak amacıyla A’dan Z’ye asansör eğitimi aldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 10:53 |
/ 23 Kez Okundu
| |
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli son dönemde artan asansör kazalarının önüne geçmek ve hayat kurtarmak amacıyla A’dan Z’ye asansör eğitimi aldı.
Doğal afetler başta olmak üzere birçok tehlikeli durumda hayat kurtaran Ankara İtfaiyesi, yangına müdahaleden zor şartlarda kurtarma operasyonlarına kadar pek çok konuda eğitim almayı sürdürüyor. "Asansörden kurtarma teknikleri" konulu eğitimde, asansörün tüm teknik özellikleri hakkında bilgilendirilen Ankara İtfaiyesi personeli, asansörde kalan vatandaşların nasıl kurtarılması gerektiği konusunda da uygulamalı ders aldı.
Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) tarafından Asansör Mesleki Yeterlilik Ünitesi’nde verilen eğitim programında, Asansör Eğitmeni Ergin Hiçyılmaz’dan ders alan itfaiye personeli, uygulamalı kurtarma operasyonlarına katıldıktan sonra sertifika da aldı.

Profesyonel kurtarma
Asansörde kalan vatandaşın profesyonel şekilde kurtarılması konusunda ayrıntılı bir sunum yapan Eğitim Amiri Yasin Tahir Karaca, "Canlı hayatının söz konusu olduğu her yerde görev yapıyoruz. Görevimiz sadece yangınlar değil. Trafik kazaları, diğer hadiseler ve sıklıkla karşılaştığımız asansörde mahsur kalmalar. Tüm bunlara profesyonel şekilde müdahale ediyoruz" dedi.
Eğitim programı kapsamında toplam 150 Ankara İtfaiyesi personelinin asansörden kurtarma eğitimi alacağı bilgisini veren Karaca, "Bu tür eğitimlerle personelimizin uzmanlığının arttırılmasına devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.