Ankara Turizm Fuarı’nın gözdesi, Şırnak standı oldu

Ankara’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Travel Expo Turizm Fuarı’nın gözdesi Şırnak standı oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 14:43 |
/ 116 Kez Okundu
| |
Ankara’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Travel Expo Turizm Fuarı’nın gözdesi Şırnak standı oldu. Hz. Nuh’un gemisi başta olmak üzere birçok gelenek ve görenekleri ile katılan Şırnak standı, büyük ilgi gördü. Şırnak ve ilçelerinin turizm yatırımlarının tanıtıldığı stant da, Silopi, İdil, Cizre, Beytüşşebap, Uludere, Güçlükonak hakkında da bilgiler verildi.
Ankara fuarındaki Şırnak standına en büyük ilgiyi öğrenciler gösterirken, geleneksel kıyafetleriyle ziyaretçileri Şırnak folklor ekibi karşıladı. Şırnak’ın, doğal hayatının birebir canlandırıldığı dekorasyonu, Hz. Nuh gemisini, Şırnak yaylalarını, Şırnak merkezde ve ilçelerinde görülmesi gereken kültürel varlıkları ziyarete gelenler tarafından beğeni ile karşılandı. Bu esnada ziyaretçilere yöresine ait bal ceviz ikram edildi. Standa gelen ziyaretçiler, ayrıca diğer yöresel yemeklerinin tadına bakma fırsatı da yakaladı.
Ankara fuarında turizmciler adına açıklamada bulunan Huzan Barış; “Bu fuar sayesinde şehrimizi Şırnak’ın ve ilçelerini tanıtma fırsatı bulduk. İlimiz hem tarihi, hem kültürel, hem doğal hem de yöresel zenginlikleri ile çok gelişmiş bir şehir. Bizde bunları ziyaretçilere anlatıyoruz. İnsanlar çok merak ediyorlar. Bize desteklerini esirgemeyen Şırnak valiliği ve ilçe kaymakamlıklarına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.