Arap kökenli Tayy Kabilesi, Zeytin Dalı Harekatı zaferini halayla kutladı

Hatay’da Zeytin Dalı Harekatı zaferini kutlayan 10 bin kişilik Arap kökenli Tayy Kabilesi’nin yüzlerce üyesi Türk bayraklarıyla Afrin’in Cinderes kasabasını gören Bayraklı Tepe’ye araç konvoyuyla gelerek dua ettikten sonra halay çekip göbek attı, ardından da kurban kesti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
25 Mar 2018 / Paz 14:30 |
/ 55 Kez Okundu
| |
Hatay’da Zeytin Dalı Harekatı zaferini kutlayan 10 bin kişilik Arap kökenli Tayy Kabilesi’nin yüzlerce üyesi Türk bayraklarıyla Afrin’in Cinderes kasabasını gören Bayraklı Tepe’ye araç konvoyuyla gelerek dua ettikten sonra halay çekip göbek attı, ardından da kurban kesti.
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PKK/PYD-YPG kontrolündeki Suriye’nin Afrin ilçesini 18 Mart’ta ele geçirmesi üzerine kutlamalar devam ediyor.
4 aşiretten oluşan, 10 bin kişinin bulunduğu Arap kökenli Tayy Kabilesi de harekatta kazanılan zaferi kutlamak için araçlarıyla oluşturdukları uzun konvoyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Afrin’in Cinderes kasabasını gören Davutpaşa Mahallesi’ndeki Bayraklı Tepe’ye geldi.

Ellerinde Türk bayrakları bulunan kalabalık grup Kur’an okuduktan sonra şehitler için dua etti.
Grup adına konuşan Mustafa Hambolat, Afrin’i asıl sahiplerine teslim eden TSK’ya saygı duyduklarını göstermek için etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, “Hep birlikte bu güzel günü bir arada kutluyoruz ve ordumuza şükranlarımızı sunuyoruz. ’Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer’. Allahtan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar ve hayırlı uzun ömürler diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerinin acılarını, sıkıntılarını paylaşıyor, o şehitlerimizi kendi evlatlarımız olarak görüyor ve onları ebediyete kadar içimizde yaşatıyoruz. Sağolsunlar, varolsunlar. Bu vatan için canını feda eden insanları Allah rahmetle cenneti alaya layık görsün Rabbim” diye konuştu.
Kalabalık kabile üyeleri daha sonra toplanarak halay çekti.
Halayın ardından kabile üyeleri göbek atarak Zeytin Dalı Zaferi’ni doyasıya kutladı.
Etkinliğin sonunda zafer adına kurban kesildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.