Arnavutköy Belediyesi, ARGEM mezunu üniversiteli gençleri ağırladı

Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezi’nde eğitim görerek üniversiteyi kazanan öğrenciler, Arnavutköy Belediyesi’nin davetlisi olarak biraraya geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
31 Oca 2018 / Çar 15:03 |
/ 25 Kez Okundu
| |
Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezi’nde eğitim görerek üniversiteyi kazanan öğrenciler, Arnavutköy Belediyesi’nin davetlisi olarak biraraya geldi. Buluşmada öğrenciler, Afrin’de görev yapan askerlere burslarını bağışlayacaklarını söyledi.
Arnavutköy Belediyesi, Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezi’nden (ARGEM) mezun olarak üniversiteyi kazanan gençleri ara tatil döneminde düzenlediği yemekte ağırladı.
Arnavutköy’de bir restoranda düzenlenen yemeğe Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mitat Yolcu’nun yanı sıra çeşitli illerde öğrenim hayatına devam eden üniversiteli genç katıldı. Yemek programında uzun zamandır görüşmeyen öğrenciler birbirleriyle sohbet ederek hasretlik giderdi.
Programın açılışını yapan Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran, “Allah’a çok şükür, sizleri güzel yerlerde görünce sevincimiz bir kat daha arttı. Eski mezunlarımızın üniversitelerini bitirerek bizlerle çalıştığını görmek büyük mutluluk. Gençlik ve eğitim merkezlerimiz 10 şubede devam ediyor. Eğitim kadromuz her geçen sene güçleniyor. İnşallah önümüzdeki süreçte daha iyi yerler kazanabilen öğrencilerimizin sayısını arttırabiliriz. Bahtınız açık olsun’’ dedi.
ARGEM sayesinde üniversite sınavını kazandığını ifade eden bir öğrenci, “ARGEM’den mezun olmamıza rağmen bizi tekrar bir araya getiren ve buluşturan bu organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sınava hazırlandığımızda bizim her zaman yanımızda oldular. Sayelerinde iyi yerlere geldik. Başkanımıza da ayrıca teşekkür etmek isterim. İmkansızlıklar içerisinde imkan oluşturdu bize. Devletimizin bize vermiş olduğu bursları Afrin’de teröristler çatışan Mehmetçiklerimize bağışlayacağım. Onlar orada mücadele ederken bizim destek olmamız gerekiyor. Elimizden geleni yapacağız. Burslarımızı bağışlamak sadece bir adım’’ şeklinde konuştu.

Üniversiteli gençlerden duygulandıran destek
Eski ve yeni öğrencilerin kaynaşması açısından güzel bir etkinlik olduğunu belirten bir başka öğrenci ise, “Üniversiteye ARGEM’de çalıştım. Hocalarımızın yardımlarıyla derslerimize çalıştık. Bu bize büyük bir avantaj oldu. Çünkü dershaneye gidemiyorduk. Bu açıdan önemliydi bizim için. Eski ve yeni öğrencilerin kaynaşması açısından güzel bir etkinlik oldu’’ dedi. Devletten aldıkları bursları Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklere bağışlayacağını belirterek duygularını ifade eden üniversiteli genç sözlerine şöyle devam etti:’’ Ülkemizin güvenliği için yapılan operasyonlar sayesinde biz burada güvenli bir şekilde oturabiliyoruz. Onlar bizim için canlarını ortaya koyarken bizimde bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bunun için aldığımız bursları Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklerimize bağışlayacağım.’’
Eğitime verdiği katkılardan ötürü Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı’ya teşekkür eden Zeynep Aba, ’’Üniversiteye ARGEM’de hazırlandım. Bizlere çok faydası oldu. ARGEM sayesinde üniversiteyi ilk girişimde kazandım. Arkadaşlarımızla uzun zamandır görüşemiyorduk. Bu etkinlik sayesinde birbirimizi görmüş olduk. Belediye Başkanımıza eğitime verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum’’ diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Arnavutköy Gençlik Merkezi tarafından verilen kurslar sonucunda geçtiğimiz yıl 420 öğrencinin üniversite sınavını kazandığı öğrenildi. Üniversite sınavını kazanarak ülkenin çeşitli illerinde öğrenim hayatlarına devam eden bu öğrencilere Arnavutköy Belediyesi’nin burs desteği de sağladığı belirtildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.