ASKİ’den şebeke suyuna yönelik iddialara yanıt

ASKİ Genel Müdürlüğü, Etimesgut ilçesinde şiddetli yağmurların ardından meydana gelen su taşkınları nedeniyle şebeke sularında risk olduğuna dair yapılan haberlerin ve iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Haz 2019 / Cum 10:48 |
/ 14 Kez Okundu
| |
ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Başkentlilerin musluklarından akan suyu güvenle tüketebileceklerine dikkat çekildi.
Asılsız haberler üzerine ASKİ Genel Müdürlüğünün internet sayfasından yapılan açıklamada, "Etimesgut ilçemizde 09.06.2019 tarihinde meydana gelen sel felaketi dolayısıyla hastalık riskine karşı şebeke sularının kullanılmaması yönünde yapılan haberler asılsızdır”ifadelerine yer verildi.

“Şebeke suyu güvenli"
Vatandaşların bu tür haberlere itibar etmemelerinin istenildiği açıklamada ayrıca şehir şebeke sularının aralıksız kontrol edildiği vurgulanarak, “Şebeke suyumuz sürekli hem kontrol edilmekte hem de denetlenmektedir. Vatandaşlarımız güvenle tüketebilir ve kullanabilir” denildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.