Atasının madalyasını aldı, Afrin’e gitmek için dilekçe verdi

İstiklal harbinde şehit olan dedesinin amcası Ali Çavuş’un madalyasına kavuşan Erol Erkoç, Askerlik şubesine giderek hem madalyasını aldı hem de Afrin’e gitmek için dilekçe verdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Şub 2018 / Çar 12:54 |
/ 82 Kez Okundu
| |
İstiklal harbinde şehit olan dedesinin amcası Ali Çavuş’un madalyasına kavuşan Erol Erkoç, Askerlik şubesine giderek hem madalyasını aldı hem de Afrin’e gitmek için dilekçe verdi.
"Büyüklerim sürekli Ali Çavuş’u anlatırdı" diyen Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç, "Yıllardır dedemden, babamdan Ali Çavuş’un hikayesini dinlerdim. Kurtuluş savaşında Afyon cephesinde şehit olduğu bizlere anlatıldı. Biz de bir yılı aşkın bir süredir, Bakanlığımızla yazışmamız neticesinde bu olayın gerçek olduğunu, Ali Çavuş’un İstiklal harbinde şehit olduğunu tespit ederek Atamızdan bizlere kalan madalyayı almayı hak ettik" dedi.
"1 yıldır süren yazışmalarda bizlere destek olan Garnizon Komutanımız Yüzbaşı Osman Polat’a bakanlık personeline, devletimize, Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum" diyen Erkoç, "Personelim Özcan Günindi ve Bahattin Kamazoğlu ile birlikte Afrin’e dilekçemizi verdik. Her an, her saniye göreve hazırız. Çağırdıkları zaman orada ne görev verilirse yapmaya hazır olduğumuzu dilekçemizde beyan ettik. Allah, Afrin’de olan askerlerimizin ayağına diken değdirmesin. İnşallah harekat başarıyla sonuçlanır" şeklinde konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.