Ateist babasının mezarına beton döktü

Balıkesir’in Ayvalık İlçesinde kalp krizinden ölen ateist babasının cenazesinde imam ve cemaat istemeyen genç, önceden içine beton döktürdüğü mezara babasını traş takımları ve fotoğraflarla birlikte koydu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Şub 2018 / Cum 10:20 |
/ 43 Kez Okundu
| |
Balıkesir’in Ayvalık İlçesinde kalp krizinden ölen ateist babasının cenazesinde imam ve cemaat istemeyen genç, önceden içine beton döktürdüğü mezara babasını traş takımları ve fotoğraflarla birlikte koydu.
İlginç olay, Altınova Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, İskele Çamlık sitesinde C Blok 3 numaralı evde oğlu Özgün Yüksel ile birlikte kalan baba Atila Yüksel (76) önceki gece aniden fenalaştı. Yaşlı adam oğlu tarafından Ayvalık Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Atila Yüksel tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Babasının defin işlemini yaptıran Özgün Yüksel, yetkililerden dini tören yapılmasını istemediklerini beyan ederek, kabir içindeki toprağın da cenazeye değmemesi için kabrin içini tamamen betonla kaplanmasını talep etti.
Bunun üzerine; Altınova Kabristanında hazırlıklar tamamlandı. Mezarın içine beton döküldü.
Cenazenin defni sırasında hayatını kaybeden Atila Yüksel’in eşi Nafiye Yüksel ve oğlu Özgün Yüksel’in yanı sıra Zabıta ekipleri ile jandarma ekipleri hazır bulundu. Defin sırasında annesini karşısında gören Özgün Yüksel çılgına döndü ve annesinin kabristan da uzaklaştırılmasını istedi. İmam ve cemaatin bulunmadığı cenaze töreninde Özgün Yüksel babasının tabutunun içine önceden hazırladığı, birlikte çekilen fotoğrafları, traş takımı, çakısı, tarağını bıraktı. Baba Atila Yüksel isteği üzerine tabutuyla mezara bırakılarak defin işlemi gerçekleşti.
Defin işleminin ardından Anne Nafiye Yüksel ile oğul Özgün Yüksel’in tartışmaları kabristanda sürdü.
Jandarma ekiplerinin araya girmesiyle ana ile oğul arasındaki kavga büyümeden sonlandırıldı.
Cenazenin; Ayvalık Devlet Hastanesi morgundan alınırken, dini işlemlerin oğul Özgün Yüksel’in talebi doğrultusunda yapılmadığı bildirildi. Hayatını kaybeden Atilla Yüksel’in ateist olması nedeniyle cenazenin bu şekilde defnedildiği öğrenildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.