Avşar’dan İstiklal Marşı’nın kabulü ile ilgili mesaj

MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü sebebiyle bir mesaj yayımladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Mar 2018 / Paz 16:25 |
/ 63 Kez Okundu
| |
MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.
Avşar mesajında, “Mehmet Akif Ersoy, ‘İstiklal Marşı, Türk milletinin eseridir’ diyerek kendi eserlerine dahil etmemiştir. Türk milletine kefen biçmek isteyenlerin sonunun korkunç olacağını tüm cihana haykırmıştır. İslam Aleminin geçmişten beri bayraktarı olan bu milletin yıkılmasının Müslüman Alemi için bir yıkım olacağını ‘Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli’ dizeleri ile ifade etmiştir. Karanlık günlerden aydınlığa çıkışımızın simgelerinden biri olan İstiklal Marşımızı her Türk, kelimesi kelimesine içerisine sindirmeli ve ecdat yadigarı bu topraklar için gerektiğinde canını bile vermekten çekinmemelidir. ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin’ diyecek kadar vatan aşığı olan Mehmet Akif’i rahmet ve saygıyla anıyorum. Bizlerin duası da bu milletin bir daha İstiklal Marşı yazmak zorunda kalmaması yönündedir” ifadelerine yer verdi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.