Aydemir: ’28 şubata karşı çıkanları minnetle anıyoruz’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ’Milli irade, 28 şubat zulmüne çanak tutanları lanet, 28 şubat dayatmasına karşı çıkıp, vicdani duruş sergileyenleri ise rahmetle anacaktır

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 12:20 |
/ 53 Kez Okundu
| |
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ’Milli irade, 28 şubat zulmüne çanak tutanları lanet, 28 şubat dayatmasına karşı çıkıp, vicdani duruş sergileyenleri ise rahmetle anacaktır. Merhum Hasan Celal Güzel 28 şubat zalimlerine karşı imanıyla set çeken devlet adamlarından biri olarak gönüllerde yaşayacaktır.’ dedi.
AYDEMİR TAZİYE MESAJI YAYIMLADI
Hasan Celal Güzel’in hakka yürüyüşü dolayısıyla bir taziye mesajı yayımlayan AK Parti Milletvekili Aydemir, ‘Her haliyle yiğit, birikim sahibi, vatansever bir insandı. 28 Şubat netameli zamanları O’nun duruşundaki netlikle çok daha anlam kazanmıştı. Demokrasi ve milli irade yolunda genç nesillere örnek oldu. Mekanı cennettir inşaallah.. Milletçe başımız sağ olsun’ niyazını paylaştı.
28 ŞUBAT ZALİMLERİNİ EBEDİYEN TELİN EDECEĞİZ
28 şubat sürecinin inanç sahiplerine karşı bir dayatma ve zulüm dönemi olduğu, başörtülü genç kızların eğitim haklarının engellendiği, inanç sahiplerine kamunun kapatıldığını hatırlatan Milletvekili Aydemir, Hasan Celal Güzel’in Akifçe bir çıkışla zulme dur diyenler arasında yer alıp, ‘Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem/Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem’ kararlılığını ortaya koyduğunu belirtti.
MİNNETTARIZ
Milletvekili Aydemir, ‘Merhum Güzel’in, AK Önderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın milli irade önderi olarak 28 şubatçı zalimlere karşı ortaya koyduğu mücadelede milli irade safında yer aldığını asla unutmayacak, onu daima rahmet ve şükranla yad edeceğiz. Milletçe 28 şubatçıları zillet, 28 şubat zihniyeti karşısında bir iman kalası gibi duranları da minnetle anacağız.’ ifadesine yer verdi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.