Aydın Diyanet-Sen, Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu

Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanlığı, İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
06 Şub 2018 / Sal 09:49 |
/ 123 Kez Okundu
| |
Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanlığı, İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Sait Süleyman Doğan ve Diyanet-Sen üyesi din görevlileri, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan ve Diyanet teşkilatı aleyhine söylemlerde bulunan Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Türk milleti istiklal mücadelesi verirken bazı mahfillerin bu mücadeleyi akamete uğratmak istercesine suni gündemler oluşturma peşinde olduğunu ifade eden Şube Başkanı Sait Süleyman Doğan, “Yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar, duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır. İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken bırakın İslam dinini, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte Müslüman ahlaki sınırları zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır.
Müslümanların gözünün içine baka baka bu rezilliği sahneleyen Adnan Oktar’a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyanet’i hedef alarak aklınca cevap vermeye çalışmakta, Diyanet’in ve alimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Adnan Oktar Diyanet’in gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte ama kendine saldırı olduğunu hissettiğinde de özgür bir devlette herkesin yaşamına olduğu kadar kendi yaşamına ve kepazeliklerine saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır. İsrail’e sevgi gösterisinde bulunan Adnan Oktar, İsrail ve Hristiyan memleketlerdeki Dini Kurumların bütçelerine de aynı mantıkla bakıyorsa buna ancak gülünür.
Her defasında siyonizmin önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, İsrail’e hayranlığını tehditkar bir üslupla dile getiren Adnan Oktar’ın İsrail’e gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanet’e göstermesini kendisinden bekliyoruz” dedi.

Adnan Oktar’ın yıllardır İslami değerlere zarar verdiğini savunan Doğan, şöyle konuştu: “İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını ört pas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır. Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin, zehir olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışarı akmıştır. Diyanet’in bu fasid yapılara geçit vermeyen halinden rahatsız olan bir takım yapıların uzantısı olan Adnan Oktar’ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız. Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir.
İnsanları Kur’an ve sünnetten ayırma faaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve alimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkındayız. Hakimlerimizden talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların İsrail ve FETÖ hayranlığı dahil arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.