Bağcılarlı çocuklar 23 Nisan’da helikopter turu yapacak

Bağcılar’lı çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı helikopter turuyla kutlayacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 12:51 |
/ 48 Kez Okundu
| |
Bağcılar’lı çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı helikopter turuyla kutlayacak. “Başkan’la Süper Gezi” programı kapsamında çekilişle belirlenen 23 çocuk Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yla birlikte helikopter turu yapacak.
Bağcılar Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarıyla ilgili hazırlıklarına bir ay öncesinden başladı. Bu kapsamda hazırlanan “Başkan’la Süper Gezi” projesiyle 23 Nisan 2018 günü 23 çocuğun Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile helikopter turu planlandı. Gezi öncesinde Bağcılar’da eğitim gören ilkokul öğrencilerine içinde 15 Temmuz darbe girişimini anlatan “Başkan’la Süper Gezi” kitabı dağıtıldı. Kitapta Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın öğrencilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ve “Söyle Çocuk” şiirini Külliye’de 15 Temmuz Şehitler Abidesi’nde okuma hayalini gerçekleştirmesi çizgi roman halinde anlatılıyor. Kitabı okuyan çocuklardan Başkan Çağırıcı’yla şehir turu yapacak olanların isimlerinin belirlenmesi amacıyla Nevin Mehmet Bilginer İlkokulu’nda çekiliş yapıldı. Noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişe Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Daha önce hiç helikoptere binmemiştim”
Çocuklar çekilişi büyük bir heyecan içinde izledi. Süper gezi ödülü çekiliş yapılan sınıftan Yaren Bıyık ve Selim Kaan Kesimoğlu isimli iki öğrencinin numarasına isabet etti. 7 yaşındaki birinci sınıf öğrencisi Yaren, “Daha önce hiç helikoptere binmemiştim. Çok heyecanlıyım” dedi.
Noter huzurunda yapılan çekiliş sonuçları www.bagcilar.bel.tr adresinden ilan edildiği gibi BİLMER 444 00 92 numaralı telefondan öğrenilebiliyor. Ödül kazanan öğrencilerin belirlenen seri numaralı kitap ile birlikte 23 Mart 2018 tarihine kadar Bağcılar Belediyesi’ne müracaatta bulunmaları gerekiyor.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.