Bakan Kaya: "AK Belediyecilik anlayışı, sosyal belediyecilik anlayışıdır"

Zeytinburnu’nda yüzme havuzu, bilgi evi, muhtarlık, sağlık ocağı ve otopark açılışına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "AK Belediyecilik anlayışı, sosyal belediyecilik anlayışıdır

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Mar 2018 / Cum 14:46 |
/ 92 Kez Okundu
| |
Zeytinburnu’nda yüzme havuzu, bilgi evi, muhtarlık, sağlık ocağı ve otopark açılışına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "AK Belediyecilik anlayışı, sosyal belediyecilik anlayışıdır. Biz merkezi hükümet olarak bu anlayışla el uzatmadık birey bırakmıyoruz" dedi.
Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi’nde bulunan yüzme havuzu, bilgi evi, muhtarlık, sağlık ocağı ve otopark tören eşliğinde açıldı. Açılış programına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın yanı sıra Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Bakan Kaya ve Başkan Aydın, Bilgi Evi öğrencilerini ziyaret ederek onlarla sohbet etti. Gençlerle yakından ilgilendiği görülen Bakan Kaya, öğrencilere derslerinde başarılar dilerken, ailelerine de selamlarını iletti.

"Tüm şehit annelerimizin ellerinden öpüyorum"
Zeytinburnulu kadınların geçmiş kadınlar gününü kutlayarak sözlerine başlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Bütün mazlum coğrafyalarda acıya direnen, evlatları için umudu yüreğinden bir kez olsun eksik etmeyen ve ülkemizin bütün kadınlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu kutsal vatan toprakları için evlatlarını, eşlerini şehit veren bütün kadınlarımızı şükranla anıyorum. Zeytin Dalı Harekatı ile hem sınırlarımızın güvenliğini koruyan hem de bölgeye insani değerlerin ihyası adına giden kadın subaylarımızı buradan bir kez daha selamlıyorum. Tüm şehit annelerimizin de bu vesileyle ellerinden öpüyorum" dedi.

"AK Belediyecilik anlayışı, sosyal belediyecilik anlayışıdır"
"Bugün Zeytinburnu Belediyemizin yaptığı açılışlar için buradayız" diyerek sözlerini sürdüren Bakan Kaya, "AK Belediyecilik anlayışı, sosyal belediyecilik anlayışıdır. Biz merkezi hükümet olarak insanımızın elinden tutuyoruz, sosyal devlet anlayışıyla, el uzatmadık hiçbir birey bırakmıyoruz. İki üniversite mezunu bir kardeşiniz olarak, kütüphanelerin ne kadar kıymetli olduğunu en iyi bilenlerdenim. Başkanımızla yaklaşık iki, üç ay önce Merkezefendi Kütüphanesini ziyaret ettik. 24 saat çay çorba var, öğrencilere yalnızca ders çalışmak kalıyor. Benim zamanımda böyle güzel kütüphaneler yoktu" şeklinde konuştu.

"Yaklaşık 11 milyonluk bir tesis oldu"
Zeytinburnu’ndaki açılışların hız kesmeden devam edeceğini ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ise, "Üzerinde bulunduğumuz yarı olimpik bir yüzme havuzu, sağlık ocağı, muhtarlığımız arka taraftaki bilgi evimiz ve otoparkımız ile yaklaşık 11 milyonluk olan bir tesis oldu ve buraya da son derece yakıştı. Sevgili hemşehrilerim iki yıl önce Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Zeytinburnu’nda toplu bir açılış yapmıştık. O açılışlar 2014 seçim sürecinde vadettiğimiz projelerin yarısını teşkil ediyordu. Kalan yarısını da şimdi açmaya başladık" diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.