Balıkesir’de müzik grupları Afrin için destek gösterisi yaptılar

Balıkesir’de faaliyet gösteren Ritmin Dansı, Genç Müzisyenler Derneği ve Diriliş Mehteran takımı ’Şühedaya Vefa, Zeytin Dalı Harekatına Destek’ organizasyonu düzenledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 16:57 |
/ 71 Kez Okundu
| |
Balıkesir’de faaliyet gösteren Ritmin Dansı, Genç Müzisyenler Derneği ve Diriliş Mehteran takımı ’Şühedaya Vefa, Zeytin Dalı Harekatına Destek’ organizasyonu düzenledi.
Balıkesir’de faaliyet gösteren müzik ve mehteran takımları Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda Afrin için destek programı yaptılar. Mehteran takımının gösterileri ile başlayan törende tarihte yer almış 16 Türk devletinin bayrakları alana getirildi. Tören sırasında mehteran takımının söylediği kahramanlık marşları alana toplanmış vatandaşlar tarafından alkışla desteklendi. Balıkesir’in tarihe mal olmuş kişileri Kurtdereli Mehmet Pehlivan ve Havranlı Koca Seyit oyuncular tarafından canlandırıldı. Ritmin Dansı ekibinin Kerimoğlu türküsü eşliğinde zeybek oynaması seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Gösteri sırasında Balıkesir’e özgü olan Tülütabakların vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdikleri görüldü.
Organizasyon sunucusu Aydın Yapıcı, yaptığı ortak basın açıklamasında, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudutlarımızda ve bölgede istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve bölge halkını baskı ve zulümlerden kurtarmak üzere Zeytin Dalı Harekatı yapılıyor. Harekatta bugüne kadar 2 bin 872 terörist öldürülmüştür. Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.
Yapıcı, Afrin harekatında şehit olan 8 askerin isimlerini okudu ve meydanda bulunan vatandaşlar da ’burada’ diye bağırdı. Ali Hikmet Paşa Meydanı’ndaki tören şehit askerler için dua edilerek son buldu. Tören sonrası vatandaşlara lokma hayrı yapıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.