Barış Manço, ölümünün 19’uncu yılında mezarı başında anıldı

Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 19’uncu yıldönümünde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 Şub 2018 / Paz 14:36 |
/ 80 Kez Okundu
| |
Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 19’uncu yıldönümünde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı. Babasının mezarın başında anan Doğukan Manço, “Ailece bizim en büyük dileğimiz önümüzdeki sene 2019 yılı Barış Manço ve Barış yılı olmasıdır” dedi.
Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 19’uncu yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı. Manço’nun Beykoz Kanlıca’daki mezarı başında düzenlenen törene, oğulları Doğukan Manço ve Batıkan Manço, eşi Lale Manço Ahıskalı, babası Muhittin Kocataş, kız kardeşi İnci Manço İlbay ve çok sayıda seveni katıldı. Barış Manço adlı şehir hatları vapuru ile Kanlıca’ya gelen ziyaretçiler ünlü sanatçının mezarına ulaştı. Manço’nun mezarı başında dualar okundu.
Eşi Lale Manço Ahıskalı, “Barış Manço severlerle beraberdik. Sadece bugün yad etmiyoruz. Bu bir görevde onu ifa ediyoruz. Her zaman her yerde hayatımızda müziğiyle, düşüncüleriyle, fikirleriyle ile var. Burada hep beraber olmanın ayrı bir özelliği var. Onlar artık bizim aileden kabul ediyoruz. Vapur etkinliğinin 15’incisi 15 senedir bu vapurda olanlar olduğuna eminim. Gerçekten başında beri bizimle olanlar var. Bu ailenin her ferdine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Batıkan Manço, “Daha bir vapur etkinliği gerçekleştirmeden bütün Barış Manço sevenler bizlere soruyorlar. Yani bunu görüyoruz ki geleneksel hale getirmişiz, insanlar bunu unutmuyor. Bu günü ben özellikle Barış Manço ölümsüzlük günü olarak adlandırıyorum” şeklinde konuştu.
Gittikçe artan bir aileleri olduğunu söyleyen Doğukan Manço, “Zannedersem bu sene en güzel organizasyonlardan bir tanesi gerçekleşti. Gittikçe de oturuyor. Şehir Hatları’na ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Dileriz bu bir ömür sürer. Ailece bizim en büyük dileğimiz önümüzdeki sene 2019 yılı Barış Manço ve Barış yılı olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.