Barış Ormanı yenilendi
25 Ara 2023 / Pzt 10:03
2 dk okuma / 6 Kez Okundu
| |

Mersin Büyükşehir Belediyesince kent genelinde daha yeşil ve sürdürülebilir bir çevre için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Bu çerçevede, Toroslar ilçesinde 122 bin metrekare alan üzerinde yer alan 68’liler Barış Ormanı’nın Mimar Sinan Bulvarı yönündeki 22 bin metrekarelik alanında otomatik sulama, bitkilendirme ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşların sağlıklı bir şekilde yürüyüş, koşu ve spor yapabilmesi için 910 metre uzunluğundaki koşu parkurunu da yenileyerek hizmete sundu.

“Vatandaşlarımızın yeşil alan ve aktivite ihtiyacını karşılayacak çalışmalar yapıyoruz”
Vatandaşların doğal ve sağlıklı bir ortamda koşu, yürüyüş ve spor yapması amacıyla çalışmalar yaptıklarını ve 2022 yılından bu yana 68’liler Barış Ormanı’nın da bu çerçevede neredeyse tamamının yenilendiğini aktaran Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı peyzaj mimarı Nurseren Taş, “68’liler Ormanına drenaj sistemi ile desteklenmiş, altyapısı güçlendirilmiş, kiremit irmiği dolgulu 910 metre uzunluğunda ortalama 5 buçuk metre genişliğinde, 5 bin metrekarelik koşu parkuru yapmış bulunmaktayız. Ormanın güney kısmında bulunan Mersin Otizm Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğüne de araç girişi imkânı verdik. Aynı zamanda ormanın doğallığını koruyarak, çakıl dolgulu giriş yapılmasına imkân sunan çalışmalarda bulunduk. Ek olarak, koşu parkuru araç trafiğine kapatılmış durumda” şeklinde konuştu.
Vatandaşların kent merkezindeki yeşil alan ihtiyacına yönelik çalışmalar yaptıklarını söyleyen Taş, “Hepimiz aynı ihtiyaçlara sahibiz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, kent merkezinde bulunan vatandaşlarımızın yeşil alan ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte, çeşitli rekreasyonel çalışmalar yapabilecekleri, spor ve benzeri aktivitelere ev sahipliği yapmak amacıyla 68’liler Barış Ormanı’ndaki çalışmalarımızı tamamladık” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.