Başçiftlik beyaz örtüyle kaplandı

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde vatandaşlar Mart ayına beyaz örtü ile uyandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
01 Mar 2018 / Per 11:12 |
/ 44 Kez Okundu
| |
Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde vatandaşlar Mart ayına beyaz örtü ile uyandı.
Tokat şehir merkezinde aralıklarla devam eden kar yağışı Başçiftlik ilçesinde de etkili oldu. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonucu beyaz örtü ile kaplanan ilçede, vatandaşlar evlerinden çıktıklarında Mart ayının ilk günü kar sürprizi ile karşılaştı. Bin 425 rakımlı ilçede kar kalınlığı 10 santimetreye kadar çıktı. Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, Şubat ayında beklenen kar yağışının olmaması nedeniyle kayak tesisindeki karın eridiğini söyledi.
Mart ayının ilk günü yağan karın yüzlerini güldürdüğünü ifade eden Başkan Tuncel, "Kar yağışı ilçemizde devam ediyor. Kar yağışı bu şekilde devam ederse kayak tesisimizde kayak yapılabilecek duruma gelecektir. Şubat ayında aralıklarla kar yağdı ama etkili olmadı. Güneşli hava nedeni ile kayak tesisimizde kar erimişti" dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.