Başkale Kaymakamlığında tekerlekli sandalye hizmeti

Van’ın Başkale Kaymakamlığı, hükümet konağında engelli vatandaşların daha rahat işlerini yürütmeleri için tekerlekli sandalye hizmeti vermeye başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 11:41 |
/ 103 Kez Okundu
| |
Van’ın Başkale Kaymakamlığı, hükümet konağında engelli vatandaşların daha rahat işlerini yürütmeleri için tekerlekli sandalye hizmeti vermeye başladı.
Başkale Kaymakamlığı, engellilerin hükümet konağında rahat işlemlerini halletmesi için 2 tekerlekli sandalye aldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Nüfus Müdürlüğündeki işlemlerini daha rahat yapmak için alınan 2 tekerlekli sandalye, kuruma gelen engellilere hizmet veriyor.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yardımları ile sandalyelerin alınması ile birlikte yürüme engelliler Başkale Kaymakamlığının katlarına çıkma ve dolaşmada zorluk çekmeyecek.
İlçeye geldiği günden bu yana her zaman engellilerin yanında bulunan Başkale Belediye Başkan Vekili ve İlçe Kaymakamı Abdulselam Öztürk, “Engelliler, yaşlılar ve kadınlar önceliğimizdir. Engelli vatandaşlarımız yakınlarının sırtında taşımasına gönlümüz razı olmadı. Hükümet konağına gelen dezavantajlı vatandaşlarımızın devlet dairelerinde işlerini daha rahat yürütebilmeleri için 2 adet tekerlekli sandalye aldık. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bir hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye ve kaymakamlık olarak her zaman engellilerimizin yanındayız. Desteklerimiz devam edecektir” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.