Başkan Aksun: “Basın, her zaman ve her yerde doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, haber alma özgürlüğümüzü sağlayan en etkili araçtır”

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkan Aksun: “Basın, her zaman ve her yerde doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, haber alma özgürlüğümüzü sağlayan en etkili araçtır”
09 Oca 2023 / Pzt 09:48
/ 37 Kez Okundu
| |

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Basın, her zaman ve her yerde doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, objektif davranarak haber alma özgürlüğümüzü sağlayan en etkili araçtır” dedi.

Başkan Aksun açıklamasında şunları ifade etti; “Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ve milletin sesi olan basın mensuplarımız; demokratik bir toplumun öncelikli unsurlarından biri olan halkın doğru ve tarafsız haber alma ve bilgi edinme hakkını etkin olarak kullanmasına aracılık ederek oldukça önemli bir kamu hizmetini yerine getirmektedir. Basın, her zaman ve her yerde doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, objektif davranarak haber alma özgürlüğümüzü sağlayan en etkili araçtır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.” sözü ile basının tarafsız, doğru ve ilkeli habercilik anlayışının önemine dikkat çekmiştir.
Günümüz şartlarında bilgiye ve habere erişimin kolaylaştığı, internet ve sosyal medyada da halkı doğru ve tarafsız haberle hızlı bir şekilde buluşturan gazetecilerimizin yaptıkları görevin önemi daha da artmaktadır. Bu duygu ve düşüncülerle, mesleğin gerektirdiği etik ve ahlak kuralları doğrultusunda görevlerini özveriyle yerine getiren Basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.