Başkan Albayrak: "Çorlu’ya Trakya’nın en güzel otogarını yapacağız"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu’ya Trakya’nın en güzel otogarını yapacaklarını söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 16:48 |
/ 80 Kez Okundu
| |
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu’ya Trakya’nın en güzel otogarını yapacaklarını söyledi.
Çorlu’da katıldığı programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çorlu’ya Trakya’nın en güzel otogarını yapacağız. Artık son aşamaya geldi. İşimiz bitti. Kamulaştırmalar da bitti. Yakın zamanda onun ihalesi var. Yanına da toptan sebze-meyve halini yapacağız onun hazırlıkları da bitti. Bizi bugüne kadar orada zorlayan en büyük konu kamulaştırmaydı o da tamamlandı. Onun dışında Emlak Konutları girişindeki kavşak çalışması da var. Onun çalışmaları da kısa sürede başlayacak" dedi.

"Mesele seçim meselesi değil"
Çorlu otogarının seçime kadar yetişip yetişmeyeceği sorusuna da yanıt veren Albayrak, "Otogarı seçime kadar yetiştirmeye çalışacağız ama bu bir seçim meselesi değil. Çok net söylüyorum yaptığımız yatırımların hiçbirini acaba bir daha seçilir miyim, seçilmez miyim diye düşünerek bu tez üzerine yapmıyorum. Gerekiyordu ve bunlar yapılacak. Zaten şu anda seçimde değiliz. 375 günümüz daha var. Bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuşu.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin, özelleştirilmesi gündeme gelen Alpullu Şeker Fabrikasını satın alıp almayacağı ile ilgili soru üzerine görüşlerini açıklayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanının başkanlığını yaptığı Trakya Kent Belediyeler Birliği öncelikle şeker fabrikalarının özelleştirilmesini istemiyor. Bu konuda açılan davalar da var. Bu davaların neticesini bekliyoruz. Eğer, özelleştirmenin önün açılırsa, şeker fabrikaları özelleşecek kararı verilirse biz Trakya Kent Belediyeler Birliği olarak Alpullu Şeker Fabrikasına talip olacağız" şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.