Başkan Ali Çetinbaş’ın önerisine MHP’den destek, CHP’den ret

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın ’Zafer Meydanı’nı miting alanı olmaktan çıkartalım’ önerisine, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım tam destek verirken, CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz da karşı görüş bildirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Şub 2018 / Cum 13:06 |
/ 41 Kez Okundu
| |
AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın ’Zafer Meydanı’nı miting alanı olmaktan çıkartalım’ önerisine, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım tam destek verirken, CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz da karşı görüş bildirdi.
İHA muhabirine konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, siyasi parti mitinglerinin Zafer Meydanı dışında yapılmasının daha uygun olacağını ifade etti.
Yıldırım, "Ali Çetinbaş’ın mitinglerin Zafer Meydanı dışında herhangi bir alanda yapılması önerisini destekliyorum. Bu alanda yapılan mitinglerde trafik başta olmak üzere bir çok sıkıntı oluyor. Bu hususta valilikte görüşümüzü sordu. Biz de, mitinglerin Zafer Meydanı dışındaki alanlarda da yapılabileceğini ifade ettik" diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, Ali Çetinbaş’ın önerisine sıcak bakmadıklarını dile getirerek, "Zafer Maydanı şehrin kalbidir, mitingler burada yapılmalıdır" dedi.
Şahbaz, "Kütahya’da zaten çok sık miting olmuyor. Bunun ciddi bir sorun oluşturğunu düşünmüyorum.Biz böyle bir kısıtlamanın yapılmasını da uygun bulmuyorum. Şehrin ana meydanı Zafer Meydanı’ndır. Orada da mitinglerin yapılma gayet uygundur. Biz mitinglerin orada yapılmasını ve devam etmesini istiyoruz. Siyasi partiler kendilerini gösterebilmek için mitinglerini ana meydanda yapar. Şimdi oranın kısıtlanması toplumsal iradenin önüne bir yasak koymaktır. İsteyen tabi ki başka meydanda da miting yapabilir. Zafer Meydanı’nın siyasi mitinglere kapatılmasını uygun bulmuyoruz. Mitingler ve basın açıklamaları Zafer Meydanı’nda yapılmalıdır. Çünkü şehrin kalbi burada atıyor. Özellikle mitinglerin Zafer Meydanı’nda yapılması gerekir" şeklinde konuştu. (EFE)

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.