Başkan Arslan’dan engelli bireylere müjde

Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Abdi Arslan, artık toplu taşıma araçlarında engelli vatandaşlardan ücret alınmayacağını belirtti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
13 Mar 2018 / Sal 17:00 |
/ 49 Kez Okundu
| |
Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Abdi Arslan, artık toplu taşıma araçlarında engelli vatandaşlardan ücret alınmayacağını belirtti.
Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Engelliler Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Abdi Arslan, merkezin yaptığı çalışmalara değindi. Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 4 Mart 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan ve ayrıca Hakkari Belediye Başkanlığının 11 Eylül 2017 tarih ve 48 No’lu meclis kararına istinaden engelli vatandaşların ücretsiz seyahat kartlarındaki yönetmeliği gereğince şehir içi toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması konusunu araç sahiplerine tebliğ ettiğini ifade etti. Arslan, toplu taşıma araçlarında engelli vatandaşlardan ücret alınmayacağının müjdesini verdi.
Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Mesut Keskin ise ziyaretten dolayı Arslan’a ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, ücretsiz taşıma uygulamasından dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.