Başkan Asya’dan İlyas Sami İlk ve Ortaokuluna ziyaret

MUŞ (İHA) – Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, İlyas Sami İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Oca 2018 / Cum 15:41 |
/ 94 Kez Okundu
| |
MUŞ (İHA) – Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, İlyas Sami İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Eğitim kurumları ziyareti kapsamında belirli aralıklarla şehir merkezindeki okullara giden Belediye Başkanı Feyat Asya, minik yüreklere dokunmaya devam ediyor. Haftanın son günü mesaiye İlyas Sami İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek başlayan Başkan Asya, burada öğretmenlerle hasbıhal ederek, başarılı öğrencileri de ödüllendirdi. Okul Müdürü Sıracettin Koçlardan ve okul yönetimi tarafından karşılanan Başkan Asya, okulun genel durumu ile ilgili bilgi aldıktan sonra öğretmenlerle sohbet etti. Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sık sık eğitim camiası ile görüşmeye özen gösterdiklerini belirten Başkan Asya, öğretmen ve idarecilerin fikir ve önerilerinin kendilerine yol gösterdiğine vurgu yaptı. İstişare geleneğini yaygınlaştırmanın çok faydasını gördüklerini ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Asya, görev süresinin başlamasından şimdiye kadar toplumun her kesimi ile belirli periyotlarda bir araya geldiklerini söyledi.
Belediyenin çalışmaları ile ilgili öğretmenleri bilgilendiren Başkan Feyat Asya, “Bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla proje belediyeciliğini ilimizde uygulamayı başardık. Göreve başlar başlamaz oluşturduğumuz acil eylem planımız doğrultusunda birçok eksikliği kısa bir sürede ortadan kaldırdık. Bununla beraber hazırladığımız stratejik planımıza göre kısa, orta ve uzun vadede projeler hazırlayarak ilimizin yeni bir değişim ve dönüşüm sürecine girmesine öncülük ettik. Kısa ve orta vadede planladığımız projelerimizi Allah’a şükür tamamlayarak hizmete sunduk. Altyapı ve cazibeli içme suyu temini gibi uzun vadede planladığımız projeleri de başlattık. Şu anda bu projelerimizi devam ettiriyoruz. Halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Taahhütlerimizin ötesinde hedefler belirleyerek bunları hayata geçirdik. İnşallah şu anda yürütmekte olduğumuz çalışmaların tamamlanması ile Muş’umuzu hak ettiği konuma getireceğiz” dedi.
Altyapı gibi süreç isteyen ve meşakkatli projeleri başlattıklarını ifade eden Başkan Asya, bu konuda vatandaşlardan sabırlı olmalarını ve destek vermelerini beklediklerini, girmiş oldukları zorlu dönemin ardından hep birlikte feraha ulaşacaklarını sözlerine ekledi.
Yol, kaldırım, çevre temizliği, altyapı ve üst yapı gibi belediyelerin asli görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Asya, bunlarla beraber sosyal belediyeciliğin de gereğini yaptıklarını vurguladı.
Çocukların, gençlerin ve kadınların bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırmak için bilgi evleri projesini başlattıklarını ve bu kapsamda 2 bilgi evini hizmete sunduklarını dile getiren Asya, 2 bilgi evinin de ihale edildiğini kaydetti.
Başkan Asya, yaptığı konuşmanın ardından, öğretmenlerin sorularını yanıtlayarak taleplerinin yapılması hususunda talimatlar verdi.
Öğretmenlerle yapılan görüşmenin ardından öğrencilerle buluşan Başkan Asya, hayata dair kendilerine tavsiyelerde bulunarak, eğitim hayatlarında başarılar diledi. Başkan Asya, alanlarında başarılı olan öğrencileri de ödüllendirerek okuldan ayrıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.