Başkan Aydın,"Gençler ölü balık gibi olmamalı"

Cumhuriyet Üniversitesi Geleceğin İş Adamları Kulübü Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret ederek topluluğun faaliyetleri hakkında bilgi verdiler

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Şub 2018 / Çar 16:16 |
/ 58 Kez Okundu
| |
Cumhuriyet Üniversitesi Geleceğin İş Adamları Kulübü Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret ederek topluluğun faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.
Cumhuriyet Üniversitesi’nde girişimci gençler tarafından oluşturulan Geleceğin İş adamları Kulübü’ne üye öğrenciler Belediye Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret etti. Ziyarette Kulüp Başkanı Melih Sefa Altun,"İş adamlarını söyleşilere davet edip, üniversitede eğitimler verip öğrencilere bir şeyler katmak için çabalıyoruz. Diğer üniversitelerde olup da buradaki sürekli eğitim merkezinde olmayan yetimlere eğitim merkezi açtırmak için çalışmalara başlayacağız." dedi.
Gençlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Sami Aydın ise,"Bizler kendimizi üniversite öğrencilik döneminde geliştirebiliriz. Üniversiteye sadece diploma almak için giderseniz alırsınız ama bir üniversite öğrencisinin sahip olması gereken donanımı almış olmazsınız. Bir taraftan bu tür etkinlikleri yapıp diğer taraftan eğitimini yürütürse bitirdiğiniz zaman bütün kapılar size açık olur. Girişimcilik çok önemli. Sizde de bunu görmekten büyük mutluluk duydum." şeklinde konuştu.
Sivas Belediyesi olarak gençlerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Aydın,"Çünkü bu ülkenin sizin gibi araştırmacı, müteşebbis ruha sahip insanlara çok ihtiyacı var. Her şey olmalı ama insan olduğumuzu unutmamalıyız. Az çok imkanlarımız var. Bu imkanlara sahip olmayanları düşünmek, onlar için karınca kararınca bir şeyler yapma arzusu içinde olmak da takdire şayan bir durum. Sıradan olmayın. Farkınızı fark ettirin. Alışılmış bir sistem, oturmuş bir yapı vardır. Sadece bu sistemin bir parçası olursanız kendinize haksızlık etmiş olursunuz. Sizin bu siteme yeni bir şeyler takabilmeniz lazım. Bunu yaptığınız zaman gerçekten kendinize, ailenize, ülkenize karşı sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz. Ben hep söylerim. Ölü balık gibi olmayın. Su nereye götürüyorsa gitmeyin. Bazen yönleri siz belirleyin. Bazen risk alın. Hiç risk almadan yaşamamak lazım. Risk aldığınız zaman sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bunlara göğüs germesini de bilmeniz lazım. Her birinizi ayrı ayrı kutluyorum."ifadesini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.