Başkan Dursun Ay “En büyük fedakarlığın adı kadındır”

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “fedakarlığın ve mücadelenin en güzel örneği kadınlarımızdır” dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 12:16 |
/ 39 Kez Okundu
| |
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “fedakarlığın ve mücadelenin en güzel örneği kadınlarımızdır” dedi.
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay yayımladığı mesajla tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Başkan Dursun Ay özellikle Türk kadının gücü ve dirayetinden söz ederek, “Hem anne, hem kız kardeş, hem de çocuğumuz olan kadınlarımız bizim en kıymetli varlığımızdır. Hadis-i Şerif’’te de ifade edildiği gibi kadınlar hepimizin emaneti, kıymetlilerimizdir. Ülkemizde son zamanlarda artan kadına şiddet olaylarına karşı bir araya gelerek kadınlarımızın hak ettiği değere ve yaşam şartlarına kavuşması için elimizden geleni yapmak zorundayız. Türkiye’de kadınların istihdam ile girişimcilik konularında gösterdiği gayret ve çaba büyük bir ivme kazanmıştır. Bu tablo karşısında gurur duyuyoruz. Hükümetimiz tarafından başlatılan kadına yönelik sosyal politikalar ve projelerin yansıması olarak evliliklerin ve ailelerin dağılmaması toplumsal yapımızın bozulmaması adına biz de Düzce Belediyesi olarak çeşitli çalışmalara imza attık. Bünyemizde kurduğumuz Aile Danışma Merkezi sayesinde başta kadınlarımız olmak üzere aile bireyleri ile aile bütünlüğünün sağlanması amacıyla her vatandaşımıza kapımızı açıyor, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Boşanma ve geçimsizlik sorunlarını ortadan kaldırmak için bizler de elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu vesile ile her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bütün kadınlarımızı kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür geçirmelerini diliyorum” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.