Başkan Fadıloğlu’ndan Şehri Ayıntab-ı Cihan sohbetine davet

Şehitkamil Belediyesi tarafından, “Şehitkamil’de Şehr-i Ayıntab-ı Cihan”, ‘Antep Harbinin Bilinmeyenleri ve Konuşulmayanları’ konulu sohbet programı düzenlenecek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
06 Şub 2018 / Sal 14:51 |
/ 46 Kez Okundu
| |
Şehitkamil Belediyesi tarafından, “Şehitkamil’de Şehr-i Ayıntab-ı Cihan”, ‘Antep Harbinin Bilinmeyenleri ve Konuşulmayanları’ konulu sohbet programı düzenlenecek. Programda Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar, yaklaşık 250 resim ve belge ile Antep harbi öncesinde başta Amerika olmak üzere İngiliz ve Fransızların planları ve hazırlıklarının detaylarını anlatacak.
Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde 7 Şubat saat 19.00’da düzenlenecek olan “Şehitkamil’de Şehr-i Ayıntab-ı Cihan” üzerine sohbetler programının moderatörlüğünü Asım Mıhçıoğlu yapacak. Etkinliğe konuşmacı olarak katılacak olan Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar, Antep’e ‘gazilik’ unvanının verilişinin 97. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen ‘Antep Harbinin Bilinmeyenleri ve Konuşulmayanları’ konulu sohbet programında katılımcıları bilgilendirecek. Prof. Dr. Yakar, ayrıca yaklaşık 250 resim ve belge ile Antep harbi öncesinde başta Amerika olmak üzere İngiliz ve Fransızların planları ve hazırlıklarının detaylarını katılımcılara anlatacak.
Tüm Gazianteplileri düzenlenecek etkinliğe davet eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Tarihimize ışık tutmak amacıyla düzenli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz ‘Şehitkamil’de Şehr-i Ayıntab-ı Cihan’ sohbet programlarının bu haftaki konusu Antep’imize gazilik unvanı verilişinin 97. yıl dönümüne bağlı belirlenen konular olacak. Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde 7 Şubat saat 19.00’da düzenlenecek olan programa tüm halkımız davetlidir” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.