Başkan Günel’e ‘İnovatif Turizm Yatırımı’ Ödülü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkan Günel’e ‘İnovatif Turizm Yatırımı’ Ödülü
29 Şub 2024 / Per 17:08
2 dk okuma / 26 Kez Okundu
| |

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, geleneksel olarak düzenlenen Ege Yatırım İhracat Gastronomi İnovasyon Teknoloji Ödülleri kapsamında “Lütfü Suyolcu Kent Meydanı” ve “Kampinova” projeleri ile İnovatif Turizm Yatırımı Ödülü’ne layık görüldü. Ödül töreninde konuşan Başkan Ömer Günel, inovatif gelişmeleri turizm alanına entegre etmenin önemine dikkat çekerek “Kuşadası Belediyesi olarak kentimizde yeni dünyanın yeni turizm anlayışı doğrultusunda yapılan yatırımlara öncülük etmeyi sürdüreceğiz” dedi.


Son 5 yıldır yaptığı yatırımlar ile Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden olan Kuşadası’nı ulusal ve uluslararası turizm sektöründe yeniden devler ligine çıkmayı başaran Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e bir ödül daha geldi. Başkan Ömer Günel’e geleneksel “Ege Yatırım İhracat Gastronomi İnovasyon Teknoloji (EGE YİGİT) Ödülleri kapsamında İnovatif Turizm Yatırımı Ödülü verildi. İzmir’de düzenlenen törende ödülünü alan Başkan Ömer Günel, ikinci kez bu ödüle layık görülmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.

“Doğal güzelliklerimizi İnovasyonla harmanladık”
Pandemi sonrası gündelik yaşam pratiklerinin büyük ölçüde değişime uğradığını ifade eden Başkan Ömer Günel “Bu duruma Y ve Z kuşağının talep ve beklentileri de eklenince yeni dünyanın yeni turizm anlayışına uygun yatırımlar öne çıkmaya başladı. Bu süreçte biz de Kuşadası Belediyesi olarak kentimizin doğal güzelliklerini inovasyonla harmanlayarak Davutlar Sevgi Plajımızda önce Ada Camping projesini yaşama geçirdik. Ardından da zamana ve mekâna bağlı kalmaksızın çalışan; çağımızın yeni turist tipi ‘dijital göçebeler’in, gerekli dijital alt yapıya sahip, doğa ile iç içe bir ortamda konaklayabilecekleri Kampinova projesini yaşama geçirdik. Kısa süre içerisinde kapılarını açacak olan Kampinova’nın da tıpkı Ada Camping gibi Kuşadası turizmine yeni bir soluk getireceğine inanıyorum. Ödüle layık görüldüğümüz bir diğer projemiz olan Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Alanı ise önemli bir ihtiyacı giderecek. Kent Meydanı, Kuşadası’nın atmosferini ve ruhunu bütünüyle değiştirecek bir vizyon projesi olarak büyük önem taşıyor. Bu projeler ile ödüllendirilmek motivasyonumu ve enerjimi artıran bir unsur oldu” dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.