Başkan Remzi Aydın: “Spekülasyonlara itimat etmeyin”

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın,Nişanca Mahallesi’nde gerçekleştirilmesi planlanan projeye dair açıklamalarda bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Oca 2018 / Pzt 15:58 |
/ 40 Kez Okundu
| |
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın,Nişanca Mahallesi’nde gerçekleştirilmesi planlanan projeye dair açıklamalarda bulundu.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın Nişanca Mahallesi’nde gerçekleştirilecek projeye ilişkin açıklama yaptı. Nişanca’da yaşayan bölge halkının içini ferah tutmasını isteyen Remzi Aydın, “Biz, Nişanca, Nişanca’da yaşayan halkındır şiarıyla hareket edeceğiz ve vatandaşlarımızın rızası olmayan hiçbir projeyi de hayata geçirmeyeceğiz” dedi.
Vatandaşların, spekülasyonlara itimat etmemesi gerektiğini söyleyen Başkan Remzi Aydın, olumsuz söylentiler çıkaran kişilerin kötü niyetli olduğunu belirtti. Bölgedeki tapu sorununa da değinen Aydın, yasalar gereği bölge halkına tapu verilemediğini söyledi.
Başkan Remzi Aydın konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:
“Kentsel yenileme alanında bazı vatandaşlarımız ’Müstakil tapularımızı bize verin’ diyorlar. Fakat bölge kentsel yenileme alanı ilan edildiği için, yasal olarak biz vatandaşlarımıza tapu veremiyoruz.Ben özellikle vatandaşlarımıza tapu verilmesini çok arzu ettim aslında. Ancak bu proje kapsamlı bir proje olduğu için, bunu yürütmek de zorlaşıyor haliyle. Vatandaşlarımıza müstakil tapu verilmesi yönünde birkaç çalışma yaptırdım fakat bu çalışmalar sonucunda maalesef buna yönelik yasal bir imkanın olmadığını tespit ettik. Dolayısıyla; vatandaşlarımıza tapu verilmesini istiyorum ama böyle bir imkanımız yok. Kanundan kaynaklı bir engelimiz var”.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.