Başkan Tutal, şehit ve gazilerle bir araya geldi

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü çerçevesinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Mar 2018 / Pzt 12:24 |
/ 66 Kez Okundu
| |
Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü çerçevesinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verdi.
Seydişehir Belediyesi tarafından şehit ve gaziler onuruna düzenlenen yemekte Belediye Başkanı Mehmet Tutal, eşiyle birlikte misafirlerle tek tek ilgilenerek karanfil hediye etti.
Kendilerini her yıl hatırlayan ve her zaman yanlarında olan Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür eden Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Söğüt, “Başkanımız sağ olsun her zaman yanımızda. Bir isteğimiz olduğu zaman destek ve yardımlarını esirgemiyor. Ben şehit ve gazi ailelerimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.
Şehitliğin çok özel ve farklı bir kavram olduğunu, İslam’dan başka inançlarda da böyle bir kavramın olmadığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Şahadeti biz Uhud’ da, Bedir’de Hendek’te biliriz. Kendi tarihimize baktığımızda Malazgirt’te, Çanakkale’de,Kıbrıs’ta ve iç güvenlikte terörden biliriz. Bu millet, üzerinde yaşadığımız bu toprakların bedelini fazlasıyla ödemiştir. Bir ruh var biz bu ruhla tarih yazdık. Bedir’den başlayan ve Afrin’e kadar devam eden bir ruh. Bu ruhu biz Sultan Alpaslan’ın Malazgirt’de kefenini giyip, toplu Cuma namazını kıldığı anda gördük. Aynı ruhu biz Çanakkale’de toplu olarak kılınan Cuma namazında gördük. Bu ruh olduğu sürece bize kimse bir şey yapamadı, yapamayacak da. Dış güçler her zaman karşımıza çıktı, çıkmıştır da tarih tekerrür ediyor. Aynı güçler aynı guruplar bu gün yine maşalarıyla birlikte Fırat Kalkanında karşımıza çıktılar, Afrin’ de karşımıza çıktılar" ifadelerini kullandı.

“İslam’ın son kalesi Türkiyedir”
Kadınıyla, erkeğiyle, 7’den 70’e herkesin askerlerin yanında olduğunu kaydeden Başkan Tutal, “Kimi duasıyla, küçük yürekler ise babalarının verdiği harçlıkları bir araya getirmek suretiyle birlik oldular. Mehmetçiklerimize destek oldular.150 yıldır bu millet üzerinde birlik ve beraberlik ruhunu kaybettirmek için uğraşıyorlar. Ama şükürler olsun ki kaybetmedik. İslam’ın son kalesi Türkiyedir. Bizimle ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bu ruhtan, bu değerden hiç bir şey kaybetmedik biz bu ruhu 15 Temmuz’da gösterdik, şu anda da görebiliyoruz. Allah’ın izniyle korku yok. Başımızda böyle bir Başkomutan olduğu sürece, bizim milletimizde de bu ruh olduğu sürece Amerika’nın da onun iş birlikçilerinin de yapacağı hiç bir şey yok. Bu mücadelemiz devam ederken genç fidanlarımızı toprağa veriyoruz. Sizler evlatlarınızı verdiniz, bedel ödediniz, ödüyoruz. Bu içinde bulunduğunuz durum dünyevi açıdan baktığımızda çok zor. Bizde bunu yaşadık, bazı ailelerimize bu acı haberi üzülerek biz vermek durumunda kaldık. Allah böyle acıyı kimseye yaşatmasın. Peygamberlikten sonraki ilk mertebe, şehitlik mertebesi. Bunun için inşallah cennette şehitlerimizle beraber olabilmeyi Allah nasip etsin. Allah sizlere sabırlar versin. Bizleri kırmayarak davetimize icabet ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyor hayırlı akşamlar diliyorum" dedi.
Türk tarihinin dönüm noktalarında olan bağımsızlık temellerinin atıldığı Çanakkale Zaferinin 103. yılının kutlandığını kaydeden Kaymakam Aydın Erdoğan, "Çanakkale Zaferi milletin birlik ve beraberlik içerisinde vatan, millet sevgisiyle yazdığı kahramanlık destanıdır. Şanlı geçmişimizden aldığımız güçle bizlere emanet edilen bu aziz vatana günümüzde ve gelecekte aynı şuur ve sadakatle sahip çıkmak konusunda her zamankinden daha çok kararlıyız. Siz değerli şehit yakınlarımızla bizleri bir araya getiren başkanımıza teşekkür ediyor, siz şehit ailelerimiz ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Çelik tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı tarafından Zeytin Dalı Harekatına destek amacıyla, Ketenli Mahallesi tarafından yapılan bağış nedeniyle verilen madalyayı, Şehit Hüseyin Kavalbacak’ın babası Ali Kavalbacak’a takdim etti. Yemeğe, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve eşi Melek Tutal, Cumhuriyet Savcısı Bünyami Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Çelik, İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Meclis üyeleri, Seydişehir İlçe Jandarma Komutanlığında vatani görevlerini yerine getiren Mehmetçikler, şehit ve gazi aileleri ile yakınları katıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.