Başkan Uysal, meclis üyelerine bir bardak su içirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Mart ayı meclis toplantısında, ay sonuna kadar tüm şehre memba suyu kalitesinde su verileceğini belirterek, tesisin ilk suyundan meclis üyelerine birer bardak ikram etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 13:50 |
/ 27 Kez Okundu
| |
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Mart ayı meclis toplantısında, ay sonuna kadar tüm şehre memba suyu kalitesinde su verileceğini belirterek, tesisin ilk suyundan meclis üyelerine birer bardak ikram etti.
Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan toplantısı birinci oturumu AKM Nikah Salonunda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Başkan Hüseyin Uysal, gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce açıklamalarda bulundu. 7 Mart 1983 yılında TTK Armutçuk Şubesinde 103 madencimiz grizu faciasına maruz kalarak şehit olmasına değinen Başkan Uysal; “Bizlerde bugün sabah Armutçuk şubesinde işçi kardeşlerimizle beraber olduk, programa katıldık. Armutçuk şubesinde hayatını kaybeden 103 madencimiz ile bütün maden kazalarında hayatlarını kaybetmiş şehit madencilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kaza geçirenlere acil şifalar diliyorum. Bugün hayatta olan, yaşamlarını sürdüren madenci kardeşlerimize, emekli olanlara da sağlıklı afiyetli güzel günler geçirmelerini diliyorum” dedi.

“Ordumuz dünyanın en güçlü, donanımlı ordusu”
Türk Ordusunun Afrinde düzenlediği terör temizliğine ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Uysal; “20 Ocak saat 17’de başlayan Afrin operasyonu başarıyla sürüyor. Buradan ülkemizin istiklali ve istikbali için mücadele eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Rabbimden ordumuzu koruması, onları muzaffer kılmasını niyaz ediyorum. Orada görev yapan silahlı güçlerimize, polisimize, jandarmamıza kolaylıklar diliyorum. Türkiye gerçekten güçlü bir devlet. Türkiye buradaki davasında haklı, bizlerde sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin bu kararını destekliyoruz, yanlarındayız. Yaklaşık 100 muhtar arkadaşımız bölgeye giderek ordumuza destek için orada dua ettiler. Kdz.Ereğli halkının selamlarını kendilerine ilettiler. Bizlerde Ereğli’den dualarımızı ediyoruz. 15 Temmuz sürecinden sonra ordumuz üzerinde azda olsa karalama kampanyaları başlamıştı. Ama bugünlerde herkeste onu görüyor ki ordumuz, dünyanın en güçlü ve donanımlı ordularından. Bizlerde onların yanlarındayız” dedi.

“En değerli ödül, ders kitaplarına girmemiz”
Başkan Uysal, göreve geldikleri günden itibaren çeşitli ödüller aldıklarını belirterek; “Göreve geldiğimizden bu yana bazı ödüller aldık. İlk yılımızda Bilim Şenliği ve Bilim ödülü aldık. Daha sonra şehre alt yapı üzerine ödül aldık. Daha sonra EMİTT fuarında en iyi stand düzenlemesi ödülü aldık. Belediye Başkanları Birliğinden ödül aldık. Benim için ödüllerin en güzeli, en büyüğü, kalıcı olan ders kitaplarına geçmemizdir. Bizler göreve gelirken gelecek nesiller için dedik. Belediyemizin başlattığı örnek bir proje olan elektronik atıkların toplanması projesi ile Türkiye genelinde 4. Sınıflarda okutturulan Hayat Bilgisi ders kitabına girdik. Benim için en kıymetli ödül bu” diye konuştu.

“Mart sonuna kadar tüm musluklardan arıtılmış su akacak”
Başkan Hüseyin Uysal, gündem dışı konuşmasında bir de müjde vererek, Delihakkı’da bulunan su arıtma tesisinden ilçeye verilecek memba kalitesindeki su için çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, Mart ayı sonuna kadar tüm musluklardan arıtılmış suyun akacağını söyledi.
Başkan Uysal, şunları söyledi; “Şehrimizin heyecanla beklediği, hasretle beklediği memba kalitesindeki su, önümüzdeki günlerde bütün şehrimize verilecek, tüm musluklardan akacak. Önümüzdeki hafta Kepez bölgesi, Solak yol ayrımına kadar, ardından yazılım programı gerçekleştirildikten sonra ufak tefek gecikmeler olsa bile Mart sonuna kadar tüm şehrimize vereceğiz.
Biyolojik ve fiziki uygulamalardan geçiyor. Bazı bölgelerde mesala yediğiniz, içtiğinize göre bazı hastalıklar fazla olur. Ancak bizim suyumuz iyot miktarına kadar ölçülü, memba kalitesinde bir su. Tüm analizler yapıldığı için dışarıdan alabileceğiniz, yada herhangi bir yerden içtiğiniz tüm sulardan daha kontrollü, daha emniyetli bir su. Hep birlikte güvenle içebilirsiniz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Orman Su İşleri Bakanımız Sayın Prof.Dr.Veysel Eroğlu, DSİ Genel müdürü ve bölge müdürleri, sayın bölge milletvekillerimiz, unuttuklarımda varsa emeği geçen herkese halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Uysal, bu açıklamaların ardından arıtılmış sudan ilk kendisi tadarak tüm meclis üyelerine ve meclis toplantısını takip edenlere ikram etti.
1 ay içerisinde tüm şehirde içilecek olan arıtılmış sudan tadan AK Parti Grup Sözcüsü İhsan Yazıcıoğlu, yaptığı açıklamada; “Az önce bütün arkadaşlarla suyu içtik. Gerçekten bu bakkallardan ve marketlerden kalitede bir içme suyu. Su insanoğlu için çok hayati bir ihtiyaç. Büyük bir eksikliği giderecek şehrimiz adına. Grubumuz adına emeği geçenlerin hepsine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
CHP Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı’da yaptığı açıklamada; “Allah razı olsun herkesten, yapanlardan, emeği geçenlerden” dedi.
Meclis toplantısında ayrıca Kdz. Ereğli İçme Suyu Arıtma tesisinden halka ulaşacak içme suyuyla ilgili video tanıtımı gerçekleştirildi.
Mart ayı Meclis toplantısının ilk oturumunda gündemdeki maddelerin bazıları görüşülerek karara bağlandı. 2. Oturum yarın aynı saat ve yerde gerçekleştirilecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.