Başkan Yardımcısı Fındık’tan balık denetimi

Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı olan Veteriner Hekim Mahmut Fındık, kapalı pazar yerinde balık satışı yapan esnaflara yönelik gerçekleştirilen denetimlere katıldı. Denetimlerde balık boyları ölçülerek satılan balıkların belirlenmiş boyutlara uygun olup olmadığı kontrol edildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Mar 2023 / Çar 10:01 |
/ 30 Kez Okundu
| |
Balıkların tüketiciye uygun şartlarda sunulması için Bozüyük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ve veteriner hekimi tarafından yapılan denetimlerde kapalı pazarda bulunan balıkçı tezgâhları tek tek denetlendi. Tezgahlarda satılan balıkların tazeliği, vatandaşlara sunumu ve hijyen şartlarının uygunluğunun yanı sıra balıkların büyüklüklerinin de boy standartlarına uyup uymadığı kontrol edildi. Satışa sunulan balıkların boylarının ölçüldüğü denetimlerde balıkçılar belirlenen boy standardının altında satış yapmamaları konusunda uyarıldı.
Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık, vatandaşların gönül rahatlığıyla balık tüketebilmeleri amacıyla yapılan bu denetimlere önem verdiklerini belirterek denetimlerin balık sezonu boyunca düzenli olarak devam edeceğini bildirdi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.