Başkanlar Albayrak ve Yüksel Velimeşe’deki yaşlıları ziyaret etti

Tekirdağ genelinde birçok mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla görüşen ve halkın isteklerini dinleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, beraberinde Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile Velimeşe Mahallesi’ni ziyaret etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 13:29 |
/ 74 Kez Okundu
| |
Tekirdağ genelinde birçok mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla görüşen ve halkın isteklerini dinleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, beraberinde Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile Velimeşe Mahallesi’ni ziyaret etti.
İlk olarak Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’i Velimeşe Mahallesi ek hizmet binasında ziyaret eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçede yapılan hizmet ve ortak projelere ilişkin istişarede bulundu. Albayrak’a, belediye logolu seccadelerden hediye eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, "Tekirdağ büyükşehir belediyemiz her zaman bizim yanımızda oldu, birlik ve beraberlik içinde hizmet yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Projeleri söz verdiğimiz gibi hayata geçireceğiz. Sözümüz yapacaklarımızın garantisidir" dedi.
Ziyarette vatandaşların hizmet çalışmalarının hayata geçirileceğinden şüphe duymaması gerektiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Rasim Yüksel, "Maddiyat başta olmak üzere Ergene ilçesine tüm desteklerini sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet çalışmalarının hayata geçirilmesi için ulaşım, araç gereç ve yol sorunları dahil her alanda desteklerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda bulunan Edirne Caddesi bu yıl sorun olmaktan çıkacak. Sosyal belediyecilik alanında yapılan hizmetlerin yanı sıra önemsediğimiz bir diğer konu eğitimdir. Bu alanda Ulaş ve Yeşiltepe Mahallesi’nde yapılacak olan Gündüz Bakımevi Projelerimizi hayata geçireceğiz. Büyükşehir belediyesinin görevi olmadığı halde 11 ilçeye kazandırdığı 11 okul projesi gençlerimize verdiğimiz değeri göstermektedir" diye konuştu.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak daha sonra Velimeşe Mahalle Muhtarı Mehmet Erkul ile bir araya gelerek, mahalle sakinlerinin isteklerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Albayrak ve Yüksel Velimeşe Mahallesi’nin yaşlılarını da evlerinde ziyaret etti.
Albayrak, "Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak birey olarak öncelikli görevimizdir. Bu ziyaret vesilesi ile de tüm yaşlılarımıza sağlıklı, huzurlu nice yıllar diliyorum" şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.