Batman’ın yer altı endoskopisi çekilecek

Alt yapıda yaşanan aksaklıkları daha kısa bir sürede tespit ederek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak isteyen Batman Belediyesi, kanal görüntüleme aracını hizmete koydu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Oca 2018 / Sal 12:33 |
/ 49 Kez Okundu
| |
Alt yapıda yaşanan aksaklıkları daha kısa bir sürede tespit ederek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak isteyen Batman Belediyesi, kanal görüntüleme aracını hizmete koydu.
Günümüzde özellikle kalabalık şehirlerde altyapıda yaşanan her problemi açık kazı yöntemiyle tamire çalışmanın şehir trafiğini felce uğratacağı düşüncesinden hareket eden Batman Belediyesi, kazıya gerek bırakmayan Kanal Görüntüleme aracını, BASKİ bünyesine kazandırdı. 370 bin liraya satın alınan kanal görüntüleme aracı, kanalizasyon bacasından kanalın içine gönderilerek görüntüleme yapma özelliğine sahip. Araç ile kanaldaki sorunları anında izleme şansı vererek şehrin alt yapısında endoskopi yapabilme imkanı sunuyor. Kanal görüntüleme aracı, kanalizasyon hattındaki sorunları (çatlama, contaların çıkması ve parsel bağlantılarının kanal içine taşması vs.) önceden belirlemeye yardımcı oluyor. Farklı çap ve uzunluktaki kanalizasyon hattında görüntüleme yapma özelliğine sahip olan araç ile tıkanıklığa mahal verebilecek unsurlara zamanında müdahale edilebilecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.