Bedelli askerlik yapacaklara büyük jest

Temmuz ayında katsayı artışıyla birlikte 35 bin TL’ye kadar yükselmesi gereken bedelli askerlik ücreti bu yıl için 31 bin lirada sabitlenecek. İlk başvuruların ’bakaya ve yoklama kaçakları’ arasından alınacağı öngörülüyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Güncel Olaylar | Haber Merkezi
29 Haz 2019 / Cmt 18:43 |
/ 2.161 Kez Okundu
| |
Temmuz ayında katsayı artışıyla birlikte 35 bin TL'ye kadar yükselmesi gereken bedelli askerlik ücreti bu yıl için 31 bin lirada sabitlenecek. İlk başvuruların 'bakaya ve yoklama kaçakları' arasından alınacağı öngörülüyor. 460 bin bakaya ve yoklama kaçağına bir defaya mahsus kurasız bedelli hakkı getirilmişti. 1 Kasım'dan sonra da, askerlik çağına gelmiş olanların bedelli başvuruları yapılabilecek. Bedelli askerlik hakkından yararlanmak isteyenlerin, memur maaş katsayısının 240 bin ile çarpımı sonucunda bulunan rakamı bedel olarak yatırmaları kararlaştırılmıştı. Bugünün rakamıyla 31 bin liraya karşılık gelen bedel, temmuz başında katsayının artmasıyla yükseliş gösterecekti. Olası katsayı artışına göre, daha yeni sistem uygulanmaya başlamadan 31 bin olan bedelli askerlik ücreti 33-35 bin lira arasında bir rakama ulaşacaktı. Ancak Milli Savunma Bakanlığı mağduriyetleri önlemek için farklı bir uygulamaya gidiyor.
 

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.