Belediye Başkanı Kılıç’tan Nevruz Kutlaması

Gazinantep’in Oğuzeli ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 21 Mart Nevruz bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 10:58 |
/ 43 Kez Okundu
| |
Gazinantep’in Oğuzeli ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 21 Mart Nevruz bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, mesajında Nevruz’un Türk’ün öz bayramı olduğunun altını çizerek, bu bayramın Türklerin tarih sahnesinde yeniden şahlanışının simgesi olduğunu ifade etti. Başkan Kılıç, mesajında, "Nevruz, Türkün gönlünde yanan İstiklal Ateşinden dağları erittiği iradenin adıdır. Bu bayramda Türk Milletinin özü vardır, tarihi ve emaneti vardır. Nevruz, binlerce yıllık tarihi süreç içerisinde Büyük Türk milletinin ortak ülkü ve dostlukta buluşturan köklü bir kucaklaşma fırsatı olarak yüzyılları aşarak bugüne ulaşmıştır. Bu iftihar meselesi olan kutlu günümüz gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmamız gereken büyük bir mirastır. Türk tarihinde Ergenekon’dan çıkışını ve var oluş mücadelesini ortaya koyduğu iradeyi temsil eden Nevruz Bayramı, ayrıca baharın gelişinin de müjdeleyicisidir. Türk kültüründe yeni yılın başlangıcını simgeleyen Nevruz Bayramı Balkanlardan Orta Asya bozkırlarına, Adriyatik’ten Çin seddine, Kafkas yaylalarından Ortadoğu vadilerine, Kırım köylerinden Sibirya düzlüklerine kadar Türk’ün olduğu her bir coğrafyada coşkuyla kutlanmaktadır. Tarihiyle, coğrafyasıyla, şarkısıyla, şiiriyle, gelenek ve görenekleriyle Türk’ün bayramı Nevruz’u yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak milletçe hepimizin görevidir. Bu vesile ile başta Oğuzelili olmak üzere tüm Türk Dünyasının, yeniden doğuşunu simgeleyen ve güzel günlerin müjdecisi olan Türk’ün Ergenekon’dan çıkışını simgeleyen Nevruz Bayramını kutluyor, Türk coğrafyasına birlik, dirlik ve barış getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.