Benim İşim Girişim Yarışması’nı kazanan takımlar ödüllerini almaya devam ediyor...

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kayseri Yatırım Destek Ofisi ve Erciyes Teknopark işbirliğinde düzenlenen ‘Benim İşim Girişim’ iş fikri yarışmasında dereceye giren takımlar ödüllerini almaya devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 17:48 |
/ 57 Kez Okundu
| |
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kayseri Yatırım Destek Ofisi ve Erciyes Teknopark işbirliğinde düzenlenen ‘Benim İşim Girişim’ iş fikri yarışmasında dereceye giren takımlar ödüllerini almaya devam ediyor.
Yarışmaya başvuran 245 proje arasından, 71 başvuru ön elemeyi geçerek girişimcilik kampına katılma hakkı elde etmiş, girişimcilik kampındaki eğitimlerin ardından adaylar tekrar jüri karşısına geçmiş ve ‘Sağlık Teknolojileri, Giyilebilir Teknolojiler, Yazılım ve Elektronik, Gıda Teknolojileri, Malzeme ve Oyun Tasarımı’ alanlarında çalışacak 10 girişimci ekip, ödül almaya hak kazanmıştı.
Şubat-Mart 2018 itibarı ile, Girişimci Takımlar prototiplerini hayata geçirmeye başladı. İlk olarak ‘Science Age-Oyun Geliştirme^’ projesi ile geçen hafta ödül başvurusunu yapan girişimci takımın ardından, bu hafta da ‘Biyouyumlu Malzemelerle Süperhidrofobik Kaplamalar’ projesinin sahibi takım başvurusunu yaptı.
Ayrıca Benim İşim Girişim yarışmasında ödüle layık bulunan 2 takım, 2018 yılı TUBTAK BIGG Programına aday oldu.
ORAN ve Erciyes Teknopark olarak hedef, özellikle prototip üretim aşamasında girişimcilerin ihtiyaç duydu önümüzdeki yıllarda da bu yarışmaları devam ettirebilmek, tekno girişim desteklerinden faydalanarak yeni firmalar kurulmasını sağlamak ve onları global pazarlara açabilmek olarak ifade edildi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.