Berlin-Brandenburg Uluslararası Willy Brandt Havalimanı 2020’de açılacak

Berlin-Brandenburg Uluslararası Willy Brandt Havalimanı’nın açılışının, 6

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Ara 2017 / Cum 21:59 |
/ 38 Kez Okundu
| |
Berlin-Brandenburg Uluslararası Willy Brandt Havalimanı’nın açılışının, 6. kez ertelenişinin ardından Ekim 2020’de yapılacağı belirtildi.
2006 yılında temeli atılan, 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanan ve açılışı 6. kez ertelenen Berlin-Brandenburg Uluslararası Willy Brandt Havalimanı’nın Ekim 2020’de açılacağı duyuruldu. 11 yıldır inşaatı devam eden Berlin-Brandenburg Uluslararası Willy Brandt Havalimanı’nın da otomatik kapılara elektrik çekilmesi unutularak, 4 bin odanın tümü yanlış numaralandırıldı. Ayrıca otoparklardaki tavanlara çok az beton kullanıldı. Kısa kalan yürüyen merdivenlere ise 4 beton basamak eklendi.
Öte yandan Havaalanı Denetim Kurulu Başkanı Rainer Bretschneider, yapım aşamasında 6,5 milyar euro harcandığı ve her ay 17 milyon euro harcama yapıldığını söyledi.
Havaalanının bitirilme maliyeti ve nihai finansal planlama 2018 yılının ilk aylarında açıklanacağı bildirildi. Ayrıca 2 bin futbol sahası büyüklüğündeki hava alanının inşaatında 4 binden fazla kişi çalışıyor. Havaalanı bittiğinde 40 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı belirtiliyor. Yıllık 27 milyon yolcuya hizmet vermek için tasarlanan hava alanı 45 milyon yolcuya kadar hizmet verme kapasitesinin olacağı belirtildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.