Besni Devlet Hastanesinde "Böbreği Nasıl Koruyabiliriz?" konulu seminer verildi

Dünya Böbrek Günü nedeniyle Besni Devlet Hastanesi personellerine "Böbreği Nasıl Koruyabiliriz?" konulu eğitim semineri verildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 16:15 |
/ 23 Kez Okundu
| |
Dünya Böbrek Günü nedeniyle Besni Devlet Hastanesi personellerine "Böbreği Nasıl Koruyabiliriz?" konulu eğitim semineri verildi.
Böbrek hastalığının, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülme sıklığının giderek artan bir sağlık sorunu olduğuna dikkat çeken Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Üroloji Uzmanı Ali Helli, Dünya Böbrek Günü nedeniyle yaptığı açıklamada toplumun bilgilendirilmesinin önemine işaret etti.
Toplumda en sık görülen hastalıklar arasında yer alan diyabet, hipertansiyon gibi hastalıkların böbrek sorunlarının ortaya çıkmasını tetiklediğini söyleyen Üroloji Uzmanı Ali Helli, aşırı tuz kullanımı ve sigara içmenin de böbreklere zarar verdiğine dikkat çekti.
Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Üroloji Uzmanı Ali Helli, genel sağlık açısından son derece önem taşıyan böbrek sağlığını koruyabilmek için altın kurallardan bahsetti.
Helli’nin konuşmasının ardından eğitim semineri soru cevabın ardından sona erdi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.