Beyazgül’den kültür ve kongre merkezi sözü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Beyazgül’den kültür ve kongre merkezi sözü
28 Şub 2024 / Çar 11:01
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Kütüphaneler ve ŞANMEK’te KPSS’ye hazırlanan öğrencilerle buluştu. Beyazgül, Şanlıurfa’ya Kültür ve Kongre merkezi yapacaklarının müjdesini verdi.

Beyazgül, KPSS sınavına hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi. Keyifli anların yaşandığı buluşmada Beyazgül, eğitime yönelik yapılan çalışmaları anlattı. Mehmet Akif İnan Konferans salonunda düzenlenen programa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Kütüphaneler ve Şanlıurfa Mesleki Sanat ve Eğitim Merkezinde KPSS’ye hazırlanan öğrencilerin buluştuğu programda Beyazgül, kitap okumaları yönünde tavsiyelerde bulundu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerin eğitimine büyük önem verdiklerini ve eğitim alanındaki çalışmalara her zaman destek verdiklerini anlatan Beyazgül, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde oluşturulan kütüphanelerde öğrencilerimize ders çalışma imkanı sunuyoruz. Çok ince kitaplarda çok fazla değer var. Kütüphanelerdeki sınıfları ziyaret ettiğimde herkesin ders çalışmaya motive olduğunu gördüm. Öğrencilerimizin gelecekle ilgili muhakkak çok güzel hayalleri vardır. O güzelliklerin gerçekleşmesini temenni ediyorum. Yeni dönemde Şanlıurfa’ya bir kongre merkezi açacağız. Sınıf ve tiyatrolarında yer alacağı kongre merkezini oluşturuyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin Şehir tiyatrosu var ve bu tiyatro ekibini izlemenizi tavsiye ediyorum” dedi.
Beyazgül, öğrencilerden gelen sorular üzerine Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ı telefonla arayarak öğrenciler ile Canpolat’ı buluşturdu. Öğrencilerden gelen İbrahim Tatlıses Kültür Merkezinin gece saat 22.00’a kadar açık kalmasını isteyen öğrencilerin talepleri Canpolat tarafından yerine getirildi. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “Tüm öğrencilerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Zeynel Abidin Beyazgül başkanımız orada, Zeynel Başkanımızın sözü bizim sözümüzdür. Zeynel Başkanımız ne söz vermişse onun emrindeyiz. Onun sözü, sözümüzdür. Kütüphaneler bu gece itibariyle şimdi talimat veriyorum gece saat 10’a kadar açık kalacaktır” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.