Beylikdüzü’nde 170 kedi sıcak yuvaya kavuştu

Beylikdüzü Belediyesi, 2017 yılında dağıttığı 170 kedi evi ile ilçede yaşayan kedilere sıcak bir yuva sağladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Şub 2018 / Çar 12:53 |
/ 69 Kez Okundu
| |
Beylikdüzü Belediyesi, 2017 yılında dağıttığı 170 kedi evi ile ilçede yaşayan kedilere sıcak bir yuva sağladı.
Sokakta yaşayan kedilerin barınmaları için daha önce seçim sandıklarını kedi evi haline dönüştüren Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2017 yılında da 170 kediyi ev sahibi yaptı. Beylikdüzü’nün kedileri, onları sevip koruyan hayvanseverlere teslim edilen kedi evleri sayesinde hem yağmurdan, soğuktan ve rüzgardan korunuyorlar hem de duyarlı vatandaşların desteği ile karınlarını sıcak bir ortamda doyurma fırsatı yakalıyorlar.
Kedi evlerini Beylikdüzü sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda ilçede ihtiyaç duyulan noktalara ve site yönetimlerinin onaylaması halinde de site bahçelerine yerleştirdiklerini belirten Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ertuğrul Tunçel, “Hayvansever hemşehrilerimizden gelen kedi evi taleplerine elimizden geldiğince olumlu yanıt vermeye çalışıyoruz. Ahşap malzemeden yaptığımız dayanıklı kedi evlerini hayvanseverlere ücretsiz olarak tutanak ile teslim ediyoruz. Sahipsiz sokak kedilerimiz için yaptırdığımız kedi evleri sayesinde kedilerimiz korunaklı bir ortama kavuşuyorlar” dedi.
Beylikdüzü Belediyesinden yapılan açıklamada ise, sokağında veya sitesinde yaşayan kediler için kedi evi talebinde bulunmak isteyen vatandaşların 444 09 39 numaralı telefon numarasını arayarak Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne başvurabileceği belirtildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.