Biga’da kardeş okul protokolü imzalandı

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Tevfik Emin Başarır İlkokulu ile Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında kardeş okul protokolü imzalandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Şub 2018 / Çar 14:16 |
/ 28 Kez Okundu
| |
Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Tevfik Emin Başarır İlkokulu ile Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında kardeş okul protokolü imzalandı.
Protokolde , İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Tevfik Emin Başarır İlkokulu Müdürü Bayram Ali Dur, Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Meryem Canakay yer aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, iki okulun bu anlamlı projeye imza atmasının ilçede farkındalık oluşturma adına taktire şayan olduğunu söyledi.
Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Meryem Canakay, "Kardeş okul protokolü kapsamında Tevfik Emin Başarır İlkokulu ile Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Eğitimi öğrencilerimiz karşılıklı faaliyet ve etkinlikler düzenleyecekler. Amacımız, toplumsal farkındalık oluşturarak, öğrencilerimizin eğitimlerine katkıda bulunmak. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren başlamak üzere 5 yıllık işbirliği protokolü imzalıyoruz. Her yıl yapacağımız etkinlikler ile güncel hayatın özel eğitim öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre değiştirilerek güncellenecek" dedi.
Tevfik Emin Başarır İlkokulu Müdürü Bayram Ali Dur ise okulun 5 özel eğitim sınıfının bulunduğunu, özel eğitim öğrencilerinin en uygun eğitim ortamında eğitim aldıklarını, Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Eğitimi öğrencilerinin stajlarını bu sınıflarda yaptıklarını belirtti. Dur," Şubat, Mart ve Nisan aylarında protokol kapsamında 5 etkinlik ile çocuklarımıza güzel etkinlikler yapacağız. Özel öğrencilerimizi toplumun içine katarak entegre etmeyi istiyoruz" diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.